Trenér mužstva Josef Jadrný už si pomalu zoufá. Po zápase s Heřmanicemi byl notně rozzloben. „Už opravdu nevím, co bychom měli změnit. Na tréninku pořád zkoušíme střelbu, přečíslení dva na jednoho, tři na dva, zakončení ze strany, z prostředku, standardky. Ale nepadá to tam, nepadá to tam a nepadá to tam. A jestliže jsme si po nějakých pěti šesti kolech mohli říkat, že je to jen smůla, teď už si to říkat nemůžeme. Je to prostě problém a hráči by se nad tím měli zamyslet. Je to v nich," shrnul svoje pocity dětmarovický trenér, kterého už nebaví se pořád vymlouvat na zahozené šance.

„Už to fakt nechci komentovat, protože to je pořád dokola. Vinou toho jsme už poztráceli takovou spoustu bodů a hlavně gólů, že je to šílené. Nejlépe vypovídající obrázek je asi ten, že kdo v tomto kole z domácích týmů dal dva góly, vyhrál. Ať si to každý přebere," pokrčil rameny Jadrný.

Jinými slovy: Dětmarovice byly o víkendu jediným domácím celkem, který nevyhrál. Protože dal jenom gól. A že šance byly. Nejprve ale Heřmanicím nabídly náskok. Po chybě Holého a jeho nedostatečné malé domů se trefil Čech. „Takové góly dostáváme pořád, to mě ani nepřekvapilo," mávl rukou Jadrný.

Poté se domácí vrhli na zdolávání heřmanických obranných šiků, ale zahazovali jednu šanci za druhou. Besta, Hrtánek, Skotnica, po vystřídání také Egermajer, ti všichni měli jasné loženky. Dětmarovice nakonec vysvobodila penalta za ruku ve vápně. Jinak by gól asi nedaly. „Ze hry jsme neplodní. Metr před bránou střílíme vedle nebo do gólmana. Nechápu," poznamenal Jadrný.

Od 55. minuty počítal s tím, že zápas skončí alespoň 4:1. „Pořád jsme tlačili a už jsem viděl, jak Heřmanicím docházejí síly. Zmohly se jen na odkopy z vápna a vepředu na nákopy na útočníky, jinak nebyly nebezpečné. My tlačili jak blázni a nic z toho. Jednoduše nám ve vápně schází někdo, jako je orlovský Jarmil Kopel. Ten třeba není osmdesát minut zápasu vidět, ale v pravý čas se zjeví tam, kde má být a dá dva góly," zavzpomínal na orlovského snajpra jeho bývalý trenér.

SK Dětmarovice – FC Heřmanice 1:1 (0:1)

Branky: 53. z pen. Hrdlička – 4. Čech. Rozhodčí: Švec – Svoboda, Dytková. ŽK: 4:2. Diváci: 150.

Dětmarovice: Gradek – Káňa (54. Maléř), Vančo (78. Zielonka), Hrdlička, Holý – Uher, Hrtánek, Matušík (64. Egermajer), Skotnica, Beilner (54. L. Ligocký) – Besta. Trenér: Josef Jadrný.