A průměr branek na utkání je taktéž víc než solidní – 4,1. Tím se každý pochlubit nemůže.

Úplná spokojenost však ve Stonavě před zimní přípravou nepanuje. V létě tým posílil a hovořilo se polohlasem o postupu. Začátek soutěže však nezastihl Stonavu v ideálním rozpoložení a hned první zápas proti Šenovu mužstvu nevyšel.

„Start jsme měli špatný, z prvních čtyř kol jsme vytěžili jen dva body," rekapituloval trenér stonavského mužstva Dušan Kohut bídný úvod podzimu.

Přičítal to částečně tomu, že v létě odešel režisér hry, bývalý karvinský kouč Jan Páník, a jeho přehled ve hře chyběl. Taktéž jej mrzely zbytečně darované body v Sedlištích a při derby v Albrechticích, kde jeho tým vedl 1:0, ale prohrál 2:3.

Naopak Stonava se stala s 31 góly nejlépe střílejícím celkem soutěže. Většinu branek obstaral Zoller, naopak za očekáváním zůstal Frait, který v minulé sezoně parťáka Zollera na hřišti gólově adekvátně doplňoval. Teď ne. „Jirka Frait měl dlouhodobé problémy s kotníkem, který léčil pozdě, a to ho limitovalo. Moc toho nenahrál," objasnil Kohut.

Pokud byl spokojen s ofenzivní stránkou, tak s defenzivou už tolik ne. „Dostali jsme 23 branek, to je hodně. V zimě bych proto chtěl s týmem zapracovat i na taktické přípravě. Sice naše výsledky baví diváky a je asi lepší přestřílet soupeře v poměru 4:3, ale obrana je také důležitá. V několika případech jsme na to během podzimu doplatili," upozornil kouč SK Stonava.

Má jeho tým na to dohnat na jaře ztrátu na vedoucí Šenov a Albrechtice? A je to vůbec prioritou klubu? „Prioritou to není. Chceme hrát nahoře, ale o postup zájem nemáme. To by se musel úplně změnit tréninkový přístup hráčů a také záleží na tom, jaký kádr budeme mít k dispozici. V úvahu přicházejí nějaké posily, ale jestli se podaří realizovat je, to není vůbec jisté. A přes letní či zimní přestávku by se muselo aspoň třikrát týdně trénovat. V rozehrané sezoně aspoň dvakrát. Abych měl na tréninku sedm lidí, to nemá cenu," říká Kohut. Stonavě v současném stavu nejspíš I.A třídě plně vyhovuje.

Celý materiál v úterním vydání Karvinského a havířovského Deníku