Co to znamená? „Zatím jen to, že se čelo tabulky dost srovnalo," pousmál se trenér MFK OKD Karviná Jozef Weber. Na oba vedoucí týmy se dotáhlo už v pátek Ústí, v závěsu je Znojmo a Táborsko. „Je tam víc vlčáků, aspoň to bude až do konce podzimu dramatické," dodal kouč Karviné.

Jeho hráči inkasovali hned v úvodu utkání. „Jednou to přijít muselo. Sám jsem byl zvědavý, jak na to mužstvo zareaguje, ale musím kluky pochválit. Ještě nějakých deset minut měl Sokolov tlak, ale pak jsme převzali kontrolu nad míčem my a měli převahu. Rád bych zdůraznil, že na rozdíl od Znojma neplynul ten náš gól z nějaké nedůslednosti nebo lajdáckosti, hráči byli připraveni dobře. Sokolov prostě vyřešil svou situaci výborně," rekapituloval Weber konec neprůstřelnosti karvinského týmu.

Jeho svěřenci se z branky oklepali a snažili se o kombinaci a o to vnutit soupeři svůj styl hry. Domácím se nedařilo, diváci nespokojeně pískali, do poločasu už se ale skóre neměnilo.

Karviná (v bílém) remizovala v Sokolově 1:1.

Po změně stran měla Karviná už větší převahu. Začala si také vypracovávat šance. Ty největší zahodil Urgela. Nejprve šel sám na bránu, místo střely ale volil kličku a akce přišla vniveč. Další gólovku vypracoval spoluhráčům Puchel, prošel do předbrankového prostoru, oslovil přihrávkou Budínského, jehož hlavičku reflexivně vytlačil mimo tyče vynikající Belaň. K dorážce se dostal Urgela, ale trefil jen tyč!

„Takové šance bychom měli proměňovat. Škoda, že jsme naší převahy nevyužili ke vstřelení druhé branky. Zejména po našem vyrovnání jsme měli mentálně na to, abychom stav zvrátili," myslel si Weber.

Srovnání na 1:1 obstaral Šisler, který dal po svém příchodu do Karviné už druhý důležitý gól. Vypracoval mu ho znovu hlavičkující Budínský, s jehož pokusem měl Belaň plné ruce práce. Převaha Karviné byla po srovnání zjevná. „Tady nám chyběl kousek. Ale asi je to právě ta nadstavba, která nám chybí k tomu, abychom se dostali na ligovou úroveň. Když tu šanci máme, je třeba ji využít. Před utkáním bych ten bod bral, po zápase můžeme říct, že jsme dva ztratili, ale i tu remízu bereme, protože Sokolov rozhodně své kvality prokázal," uzavřel Weber.

Baník Sokolov – MFK OKD Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 4. Kratochvíl – 53. Šisler. Rozhodčí: Lerch – Kříž, Vlček. ŽK: Procházka – Dreksa, Šisler. Diváci: 1220.

Sokolov: Belaň – Prošek, Vondráček, Takács, Urma – Vrtělka, Kratochvíl – Kosak, Dvořák II. (80. Dřížďal), Pouček (69. Machek) – Manzia (62. Procházka). Trenér: Šmejkal.

Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann – Šisler, Sedlák – Moravec (74. Fiala), Budínský, Sivrič (87. Puchel) – Juřena (46. Urgela). Trenér: Weber.