Nerozhodná dohrávka, Orlová má bod

Orlová – Cenný bodík z půdy zlínského béčka si v dohrávaném 17. kole MSFL přivezli do Orlové fotbalisté místní Slavie.

2.5.2014

Michal Tomáš byl ve Zlíně jediným úspěšným střelcem Orlové.Foto: Tomáš Januszek

„Přestože jsme měli k vítězství blíže, byli jsme rádi i za ten bod, protože jsme po těch posledních dvou nevydařených utkáních dokázali zase navázat na zápasy z úvodu jara," byl spokojen orlovský trenér Pavel Poledník.

Ten se trochu obával, zdali se jeho tým zvedne po třígólové porážce v Prostějově. „Ale kluci to zvládli. Udělali jsme nějaké změny v sestavě, do útoku jsme postavili Kaššu a na levou stranu zálohy zase Tomáše, který se po zranění poprvé objevil na hřišti od první minuty. Musím říct, že jsme odehráli asi nejlepší první poločas na jaře," uznal Poledník.

Zlínští se chtěli případnou výhrou odpoutat od spodku tabulky, Orlovští jim to ale nedovolili. Byli aktivnější, směrem dopředu určitě nebezpečnější než soupeř a vytvořili si tři gólové šance. Tu poslední, tři minutky před odchodem do kabin, proměnili. Urban sklepl balon pro Tomáše, a ten oslavil návrat do základní sestavy krásnou střelou halfvolejem do šibenice.

A to ještě rozhodčí domácím odpustil dva kontroverzní zákroky na průbojného Kaššu ve vápně, jinak by musela Orlová kopat minimálně jednu penaltu.

Po změně stran to byli Zlíňané, kteří prahli po vyrovnání a byli aktivnější. Obrana Slavie jim toho ale moc nedovolila, takže ševci hráli spíše ve středu pole. Vyrovnání se dočkali čtvrthodinu před koncem.

Hosté reklamovali ruku jednoho z domácích borců v šestnáctce, ale pokračovalo se dál a Zlín ze situace vytěžil standardku. Po ní srovnal Holík také pěknou ranou do šibenice. „Je to zasloužený bod, přičemž jsme měli i na víc. Teď ho ještě potvrdit v domácím prostředí a budeme spokojeni," poznamenal po utkání Pavel Poledník.

Jeho svěřenci si to již v sobotu dopoledne od 10.30 hodin rozdají na vlastním hřišti s Uničovem a v případě výhry se na něj mohou v tabulce dotáhnout.

Fastav Zlín B – Slavia Orlová 1:1 (0:1)

Branky: 75. Holík – 42. Tomáš. Rozhodčí: Miko. ŽK: Hlobil – Kaizar. Diváci: 118.

Orlová: Szarowski – Sporysz, Kaizar, Skoupý, Janso – Vlk, Vybíral, Puškáč, Tomáš (88. Klimas) – Urban (78. Kopel), Kašša. Trenéři: Pavel Poledník a Josef Jadrný.

2.5.2014

Petrovice (v bílém) se rozešly s Bohumínem smírně.

Bohumín se dál veze na úspěšné vlně

Tomio Okamura (uprostřed) slaví úspěch SPD ve volbách.
3 6

SPD: Za úspěch v regionu vděčíme i zkušenostem s islamizací Havířova

Řepiště televizní premiéru neustály, po zápase se radovala Doubrava

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.