„Hrát nešlo, na hřišti stála voda. Teď ve středu už to bylo v pořádku, hřiště bylo dobré, počasí taky a soupeř také, to všechno nám nahrávalo k tomu, abychom si zahráli pohodový fotbal," vysvětloval trenér Těšína Richard Beneš.

Jenže to se nestalo. „Nevyužili jsme toho. Hra byla rozháraná, kombinace nepřesné. Navíc jsme dostali gól hned v první minutě. Kluci asi byli ještě v autě," popisoval Beneš.

Postupem doby se jeho svěřenci probrali a přece jen si vytvořili šance. Kiška s Folwarczným měli tutové, protože stáli sami před brankářem, Lojek solidní.

Právě Folwarcznému se povedlo po pěkné akci srovnat, ale i Bílovec hrál solidně. „Pak už se hrál fotbal pro diváky, obě mužstva měla šance. Nás podržel Gradek v bráně, protože jsme určitou laxností dovolili Bílovci dostávat se do šancí. Lepší to bylo směrem dopředu, ale gól jsme už nedali ani my," uzavřel trenér Těšína.

FC Bílovec – FK Český Těšín 1:1 (1:1)

Branky: 1. Pěla – 21. Folwarczny. Rozhodčí: Futerko – Švec, Čuba. ŽK: 1:1. Diváci: 90.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek (63. Popelka), Sostřonek, Kupczak – Konečný (57. Hradečný), S. Zogata, Kantor, Lojek (74. J. Zogata) – Kiška – Folwarczny (86. Szkutek). Trenér: Richard Beneš.