Pro domácí to byl poslední zápas sezony, protože utkání v Opavě si předehráli. „Přáli jsme si loučit vítězstvím, ale soupeř byl kvalitní a v první půli měl více ze hry. Remíza je spravedlivá, bylo to ubojované z obou stran," rekapituloval nerozhodný výsledek trenér Lokomotivy Jiří Kuljovský.

Indiáni skutečně začali lépe. Byli více na míči a dostávali se do pološancí. „Škoda, že jsme z té převahy nevytěžili výraznější vedení. Povedlo se nám Petrovice překvapit, nedostaly se prakticky k ničemu," byl spokojen s průběhem první půle lídr havířovského celku Miroslav Matušovič.

Kuljovský souhlasil. „Z naší strany mi to přišlo nějaké ustrašené. Zbytečně rychle jsme se zbavovali míče, proto ho držel Havířov. Kromě té jedné akce k nám ale už nic nedotlačil. Naštěstí. O přestávce jsme si k tomu museli něco říct," přibližoval trenér Lokomotivy.

Po změně stran Petrovičtí opravdu přidali a iniciativa se přestěhovala na jejich kopačky. V 56. minutě vymysleli pěknou akci, kdy Hoffmann diagonálně přenesl balon na opačnou stranu, Siekiera jej zatáhl a našel Ruisla, jemuž šikovně míč přepustil Kondziolka. Ruisl nezaváhal a obrana Havířova byla řádně překvapena.

„Domácí ve druhé půli dobře zareagovali takticky. Ke mně a k Cigánkovi postavili chlapy, aby nám znemožňovali rozehrávku," připustil Matušovič. Oba stopeři Havířova už tím pádem tak lehce nevyváželi míče. „Museli jsme reagovat. Matyho znám, má to furt v noze, takže mu nedělá problém dát pas třeba na padesát metrů," zasmál se lišák Kuljovský.

Domácí jevili snahu dotáhnout k brance ještě aspoň jednu akci, ale to už se jim nepovedlo. Havířov hrozil brejky, které zakládal přesnými pasy právě Matušovič, ale ani hosté už se netrefili. „Posledních dvacet minut se hrálo nahoru dolů. V naší situaci jsme potřebovali tři body, remíza nám nestačila, proto jsme to pomalu otvírali a domácí mohli chodit do volnějšího prostoru. Z naší strany tam měl šanci Gomola, ale remíza je asi spravedlivá, byť je to pro nás ztráta," uznal sportovně Matušovič.

Havířovu uškodilo odstoupení Wojnara pro zranění, neboť právě on si vždy včas dokázal naběhnout na dlouhé balony od Matušoviče. Ostatně po jeho pasu a Wojnarově přihrávce dal L. Skoupý jediný havířovský gól.

„Herně to byla určitě dobrá rozlučka. Oba celky přispěly ke kvalitě zápasu," mínil Jiří Kuljovský, pro něhož mise u petrovického A-týmu tímto utkáním skončila. „Už se zase budu věnovat jen svému dorostu," zakončil.

Lokomotiva Petrovice – MFK Havířov 1:1 (0:1)

Branky: 56. Ruisl – 8. L. Skoupý. Rozhodčí: Šafrán – Kotala, Kaloč. ŽK: 3:3. Diváci: 190.

Petrovice: Pacanovský – Leibl, Gill (88. Paduch), Moskál, Bajzath – Kondziolka (80. Chwastek), Škuta, Hoffmann, Ruisl – Klimas (14. Siekiera), Urban. Trenér: Jiří Kuljovský.

Havířov: Kodeš – Lisický, Matušovič, Cigánek, L. Skoupý – Cenek (81. Švábík), Zupko – Omasta, Wojnar (34. Uher), Klejnot – Gomola (77. Musiol). Trenér: Miroslav Matušovič.