SK Dětmarovice – FK Bystřice p. H. 1:1 (1:0)

Toho v průběhu minulého týdne odvolalo vedení klubu. Šušká se, že na popud hráčů, ale oficiální verze zní: neuspokojivé výsledky mužstva, proti čemuž nemůže říct nikdo ani popel. „Něco podobného jsem čekal, ale tak o týden později,“ podotkl odvolaný trenér. Jenže zápasu s Bystřicí už se v roli kouče nedočkal. Bohužel domácí pokračovali v nepřesvědčivých výsledcích i nadále. „Ukázalo se, že ne za všechno může trenér,“ poznamenal sekretář klubu Milan Kyša, pro něhož bylo Netoličkovo odvolání velkým šokem.

Dosavadním vedením už třetího celku divizní tabulky byla pověřena dvojice Karel Serafín – Martin Šrámek. Ten by se mohl v Dětmarovicích stát hrajícím koučem, podobně jako funguje trenér Petr Mašlej v Karviné. Domácí se proti soupeři, který kladl důraz především na defenzivu, do vyložených šancí dostávali ztuha. Ovšem po půlhodince hry se jim podařilo skórovat. Hosté faulovali ve vápně Z. Kadlčáka a Šrámek z pokutového kopu poslal svůj tým do vedení – 1:0. O osm minut později centroval míč Ligocký na Z. Kadlčáka, jeho hlavičku ale bravurně zneškodnil gólman Trochta.

Ten byl velkou oporou bystřického týmu, své spoluhráče výrazně podržel, nehledě na to, že se nakonec postaral i o konečné vyrovnání. V 50. minutě vytáhl Trochta perfektně na roh Šrámkův trestný kop, na opačné straně se blýskl i domácí Jež, když vytáhl mimo Ondrůškovu bombu. Po dalším, ale už bezzubém tlaku Dětmarovic přišel trest. V poslední minutě zahrával Trochta volný kop od půlící čáry, skoro u laviček, nakopl jej do vápna, tam si obrana v čele s Ježem nepohlídala hned několik hlavičkujících hráčů, ze kterých měl nejvíce štěstí a nejpřesnější mušku Matějka – 1:1.

Branky: 30. z pen. Šrámek – 90. Matějka. Rozhodčí: Duda, žluté karty: 3:5, diváci: 100. Dětmarovice: Jež – F. Kadlčák, Prokop, Adam, Dutka – Ligocký (75. Valouch), Šrámek (77. Korč), Špička, Kozubík – Koubek, Z. Kadlčák (89. Totek). Trenér: Karel Serafín.

Další zápas hrají Dětmarovice v úterý se Slavičínem.