Oba mají bohemáckou minulost a prožili v Ďolíčku část své kariéry. Trenér karvinských fotbalistů Jozef Weber a záložník Karviné Jan Moravec však musí nostalgii odložit, hraje se o ligové body.

Před dnešním 29. kolem s jednotným výkopem všech zápasů v 17 hodin jsou oba celky v odlišných situacích. Karviná je dávno zachráněná a znovu může hrát uvolněně, Bohemians mají záchranářské starosti a potřebují tři body.

„Jejich situace opravdu není dobrá, ale na to se samozřejmě nemůžeme ohlížet. Díváme se jen na sebe a na náš vlastní výkon. Pokud zopakujeme ten proti Spartě, nejsme bez šance," říká trenér MFK Karviná Jozef Weber.

Vzpomínky na své trenérské působení v Ďolíčku má krásné. „Bohemka mi dala šanci v lize jako hlavnímu kouči, je tam určitá nostalgie. Rád vzpomínám na tu celkovou atmosféru při utkáních, která je pro fotbalisty vynikající, pomáhá jim. Věřím, že nakopne i nás a že to bude dobrý zápas," doufá Weber.

Mužstvo upozornil na dříče typu Jindřiška, Maška či Havla, kteří umí vymyslet i překvapivou přihrávku. „Také útočník Kabajev je nebezpečný, umí dát gól. Na ně je třeba si dát pozor. I když se Bohemce na jaře nedaří, kvalita tam pořád je velká," varuje Weber před možným podceněním Klokanů.

Jan Moravec se do Ďolíčku vrací poprvé jako soupeř. „Dvanáct let jsem chodil na hřiště pravou stranou stadionu, dneska to bude tou levou pro hosty. Bude to hodně zajímavé," usmívá se Moravec, který na jaře zaskakuje na pravé straně obrany.

„Nevadí mi to. Trenér mě potřebuje tam, tak tam hraju. Samozřejmě si na té pozici musím více hledět obranných úkolů, ale sem tam se dostanu i k útočení," vypráví Moravec, kterému není postavení Bohemky lhostejné.

„Nečekal jsem, že budou mít problémy až do konce. Doufám, že to uhrají, ale my tam nemůžeme jet jenom tak na výlet. Chceme bodovat. Jsme zachránění, tak snad nám to pomůže a budeme hrát bez nervů," věří Moravec.