„Za ten gól jsem samozřejmě rád. Nějak to tam propadlo a Eismann mě viděl před bránou, tak mi poslal balon. Že mi to vyšlo hned v prvním zápase je super," pochvaloval si Moravec, jemuž fanoušci Bohemians přezdívali Zip podle animované postavičky ze seriálu Chip a Dale.

Moravec své přezdívce rychlonohého tvora dělal čest, obraně Vyšehradu utíkal, kdy se mu zachtělo. Taky se na něm vyfauloval zkušený Hendrych.

Jak se seběhl váš přesun do Karviné?
Byl jsem v kontaktu s trenérem Weberem a jelikož jsem nakonec neměl nic, tak jsem tady. Já totiž v Bohemce po sezoně neprodloužil smlouvu, chtěl jsem zkusit něco nového, ale nedopadlo to a kluci, co jsou tady a se kterými se znám (Růžička s Budínským – pozn. aut.), mi referovali, že je to v Karviné super.

Trenér Weber vás hned zařadil do základní sestavy.
Říkal mi, ať se připravím, i když jsem tady fakt krátce. Já mu zase říkal, že jsem dlouho nehrál, naposledy ještě v Bohemce. I když vlastně ne, jedno utkání jsem stihl v Liberci, kde jsem chvíli byl na letní přípravě. Ale bylo to delší dobu a trošku to pak možná v zápase bylo i vidět, že už mi docházely síly. Ale to vylepším, je to o zvyku.

Zatím jste tady krátce, kolik jste toho stihl?
Prakticky jsem stihl se jen představit v kabině (smích), ale je dobré, že tady jsou kluci z Bohemky, ti mě do toho rychleji vpraví.

S jakými cíli jste do Karviné přišel?
Tak já nevím, jak ostatní, ale já jsem tady proto, abych postoupil.

Proti Vyšehradu jste hrál ve středu zálohy, jak to šlo?
Na první zápas to celkem ušlo, s Bůďou se známe, tak to bylo ve středu zálohy v pohodě. Po vystřídání Sivriče jsem pak šel na zbytek zápasu na kraj hřiště.

Tam vám to asi vyhovuje více, v Bohemce jste tam často hrával a mohl uplatnit své rychlostní dispozice. Jste univerzál?
Dá se říct, že jo, hrával jsem i v obraně, ale vyhovuje mi to spíš v té záloze nebo na podhrotu.

Teď jede Karviná k derby do Frýdku-Místku. Máte rád regionální derby zápasy? V Praze jste jich musel zažít několik.
Tady od toho zatím vůbec nevím, co očekávat. Je fakt, že ve druhé lize těch derby v Praze moc nebylo, jen se Žižkovem a dřív ještě s Duklou, když hrávala druhou ligu. Derby přibylo až v první lize. S místními derby zápasy se budu teprve seznamovat, ale slyšel jsem, že ve Frýdku chodí na zápasy dost lidí, tak se na to těším.