Havířovany čekají v I.A třídě v rychlém sledu ještě tři domácí zápasy proti ohroženým mužstvům. „Klukům jsem říkal, že v těch zápasech se dá zachránit jaro a vystoupat tabulkou o dost nahoru. Tak uvidíme, jak k tomu přistoupí," je zvědavý trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

První zápas se domácím povedl, byť dlouho nesl průvodní jevy středečního zápasu, tedy utkání v pracovní den. „Dlouho jsme se rozehrávali, navíc panovalo dost vedro. Kluci byli po práci nějací zatavení," zasmál se Menoušek.

Laxní první půle toho k vidění moc nenabídla, i když Havířované předvedli pár dobrých kombinačních věcí. „Ve středu pole to bylo dobré. Dařily se nám propichy na Kubienu a Stebela na krajích hřiště, ale následné centry už nám nevycházely. Nepodporovali jsme útok v dostatečném počtu," všiml si Menoušek.

Dolní Datyně své nové dresy pokřtily vítězně.Zdroj: Tomáš Januszek

Branku ale domácí přece jen dali. Na poslední chvíli. Gistinger dal Petřvaldu klasický „šatňák", tedy gól do šatny- ve 45. minutě.

„Tím jsme se trochu uklidnili a dvacet minut druhé půle hráli opravdu velmi dobře. Byly tam kombinace, nasazení, důraz. Kluci se už probrali z toho ospalého výkonu," komentoval trenér Datyní zlepšený výkon svého týmu.

Tlak domácích korunoval druhým gólem Kubiena a kromě něj se v gólových šancích objevili ještě Gistinger a Stebel. Sám Kubiena byl v další. „Mohli a měli jsme to pojistit na tři čtyři góly. Místo toho klasika – nedůraz, snížení a nervičky," kroutil hlavou Menoušek.

Datyně, které vyběhly na trávník premiérově ve zbrusu nových žlutomodrých dresech, už ale vítězství uhájily a Petřvald odjel zpět na Novojičínsko s nepořízenou.

TJ Dolní Datyně – TJ Petřvald na Moravě 2:1 (1:0)

Branky: 45. Gistinger, 50. Kubiena – 65. Nitka. Rozhodčí: Kubáček – Jurček, Viščor. ŽK: 3:1. Diváci: 25.

D. Datyně: Rozbroj – Masopust, Batiha, Tomašák, Vlček – Kubiena, Jaworek, Sideropulos (75. Dolák), Stebel – Gistinger, Wojtyna. Trenér: Zdeněk Menoušek.