Po nezasloužené porážce v derby s Baníkem začíná karvinským hráčům fotbalové jaro. Do Slezska přihopsají Klokani z Vršovic, kteří zažívají naopak velmi vydařený podzim a v poklidu si hoví na šestém místě tabulky daleko od záchranářských starostí.

Ty se ovšem hluboce dotýkají právě Karviné. „Ta situace je už nějaký ten pátek špatná, my se snažíme s tím něco dělat, ale výsledky nejsou takové, jak bychom si přáli,“ uznává jeden z trenérů karvinského celku Josef Mucha. I on ale věří, že do posledního zápasu roku dají Karvinští všechno a vybojují veledůležité body.

„Věřím, že nám fotbal vrátí poslední porážku. Klukům jsme říkali, že když tomu budou pořád dávat maximum, že se to už otočí. Tak proč by nemělo hned v úvodním utkání jara?“ pousmál se Mucha.

V týdnu se Karvinští utkáním na Baníku zase tolik nezaobírali. „Ten zápas šel zvládnout lépe i z naší strany. I my jsme udělali chyby,“ uznal sebekriticky Mucha.

Karviné se zatím nedaří dotáhnout do bodového konce (natož vítězného) ty zápasy, ve kterých se dostane do vedení. Naopak s Jabloncem prohrávala a nakonec vyhrála. Že by nová taktika? „Jako, že bychom schválně nechali soupeře vést, abychom to mohli otočit?“ zasmál se Mucha. „To ne, my se musíme soustředit na to, abychom soupeři nejlépe vůbec nedovolili skórovat. S Bohemkou nás čeká hodně těžký zápas po všech stránkách. Nevíme, jaké bude počasí, navíc soupeř je velmi kvalitní a hlavně rychlý. Máme z Bohemky respekt,“ potvrdil karvinský kouč.

Na své působení u potoka Botiče bude moci zavzpomínat i Lukáš Budínský. „Některé kluky z Bohemky ještě znám, ale nějaké extrémní hecování neproběhlo. Poslední dva duely proti Bohemce nám nevyšly, tak doufám, že se to změní a že do toho dáme všichni všechno. Už není na co se šetřit. Nálada je bojovná, Baník je za námi a Bohemka před námi. Potřebujeme body a bylo by krásné, kdyby nám k nim pomohli i fanoušci. Zimní pauza bude dlouhá,“ zve diváky na zápas špílmachr karvinského celku.

Dnešní utkání na Městském stadionu v Karviné-Ráji startuje v 15 hodin.