Výhra, pak šest zápasů čekání na další. Pak zase výhra a opět čekání. Fotbalistům Karviné to letos nejde, prakticky porazili jen soupeře, kteří okupují sestupové pozice (Jihlava, Brno).

Teď naopak přivítají Plzeň, která je na úplně opačném pólu tabulky. „Loni jsme proti ní hráli v mnohem komfortnější situaci,“ uznal před pátečním svátkem kouč Karviné Jozef Weber. Nakonec bude se svým týmem odhodlaně čelit nejtěžší výzvě. „Nedá se nic dělat, bodů není nazbyt, nutně najký potřebujeme. Soupeř neztratil ještě ani jeden, takže se pokusíme být těmi, kteří Plzni aspoň jeden jako první vezmou,“ prohlásil.

Proč by ale zrovna Karviná měla být týmem, kterému se to povede? „Protože to nikdo nečeká,“ zavtipkoval kouč MFK. Pak vážněji dodal. „Máme za sebou čerstvou zkušenost proti Slavii, tam jsme byli v totožné roli. Ale pokud chceme uspět, a tady se budu opakovat, musíme prostě podat nadstandardní výkon. To se nám letos nevede,“ dodal vzápětí sebekriticky.

Soupeře má nastudovaného, ale i kdyby úplně přesně věděl, co všechno na něj bude platit, na hřišti to bude stát hráče pot a dřinu. „Viděli jsme Viktorku proti Brnu a Zlínu. Jen se nám potvrdilo, že pokud soupeř nepodá nadstandard, proti současné Plzni nemá šanci. My jsme naposledy podali celkem obstojný výkon v Teplicích, kde jsme do hry zapojily věci, které se mi líbily. Zlepšili jsme se v kombinaci a v ofenzivě, to potřebujeme proti Plzni nejen zopakovat, ale i vylepšit,“ ví Weber.

Nakonec zadoufal, že vášeň, která Karvinou zdobila v nováčkovské sezoně, se zase vrátí na karvinské kopačky. „Proti Slavii jsem ji neviděl. Snad tam tentokrát bude. Utkání proti Slavii budiž nám užitečnou inspirací,“ zakončil.