Utkání na Kovoně proti tehdy ještě „zoufalé" Plzni přihlíželo 8864 diváků.

Karviná se od té doby změnila. Ať už postupným útlumem těžby, zkrášlením celého města a pokrokem v mnoha oblastech, ale i složením obyvatelstva a jeho úbytkem. Jedno se po těch přesně dvaceti letech ale opakuje - hlad místních lidí po fotbale.

Vždyť samotní činovníci MFK Karviná byli mile překvapeni z počtu prodaných permanentek (2400), ve čtvrtek zmizelo z oběhu i 981 lístků na dnešní zápas. Je velký předpoklad, že stadion bude vyprodán. Jeho kapacita je 4833 míst.

Zájem o ligový fotbal se v Karviné po dvaceti letech znovu probudil k životu. Pokud se bude Karviné aspoň trochu dařit, mohou se fotbalisté těšit na „plný dům" v každém domácím utkání.

Jen pro srovnání: před dvaceti lety byla na Kovoně nejmenší návštěva ligového ročníku na Teplice, ale to čítala 4986 diváků, což je pořád víc než kapacita zmodernizovaného městského stadionu. Zato průměrná návštěva domácích utkání byla famózní - 8239 diváků na zápas! Aby ne, když celkově na Karvinou přišlo v patnácti utkáních 123 583 fanoušků. Nejvíce na duely se Spartou (11 624), Opavou (11 049) a Drnovicemi (10 198).

K takovým počtům se už Karviná nikdy nepropracuje, ale i nový fotbalový stánek v Karviné-Ráji nabízí hráčům tu pravou domácí atmosféru. Ochozy jsou z hrací plochy téměř na dotek, celý „kotel" působí správným stísněným dojmem ve střihu anglických stadionů, a jestliže budou diváci správně fandit, poženou místní hráče po celý zápas za výhrou. Hostujícím celkům se v Karviné nemusí hrát vůbec lehce.

Letecký pohled na Městský stadion v Ráji.

Kromě dnešního utkání s Brnem, které startuje v 17 hodin, bude k největším podzimním tahákům patřit určitě zápas s pohárovým zástupcem Libercem. Velké megahity se Spartou, Slavií či Plzní jsou na programu až na jaře, zato nyní v podzimní části budou fotbalisté potřebovat pomoc fanoušků v klíčových utkáních se srovnatelnými soupeři – Slováckem, Jihlavou, Bohemians, Příbramí či Duklou.

Před dvaceti lety skončila jen tak mimochodem premiéra karvinských hráčů na domácím trávníku 1:1. Bude dnešní generace fotbalistů úspěšnější?