Albrechtice odehrály asi nejhorší poločas. „Bylo to mdlé, vlažné. Nevím, nakolik to zapříčinilo podcenění soupeře, jestli tam nějaké bylo, ale zatím jsme si vždy v prvních minutách vytvořili dvě tři velké šance, ať už jsme nakonec vyhráli, nebo prohráli. Proti Libhošti tam nebylo nic," porovnával trenér Albrechtic Dušan Kohút nedělní zápas s předešlými.

Hosté z Novojičínska toho využili a po vůbec prvním protiútoku si vykoledovali penaltu za faul stopera Hovůrky, jemuž přepadl přes nohy Pojezdala. Jachník ji proměnil a hosté vedli.

Baníkovci se snažili odpovědět, ale do palebných pozic se dostávali jen těžce. Když už v ní byl Jan Kociolek, vystřelil slabě a neuspěl ani zkušený Goj. Ten se však jen zastřeloval, protože jeho momenty měly teprve přijít.

„První půle byla strašná, prakticky nic jsme si nevytvořili. V kabině jsme si k tomu něco řekli a ve druhém poločase už se herně zvedli. Do stavu 2:1 jsme hráli na tři obránce a tři útočníky, protože jsme potřebovali výsledek otočit," přibližoval Kohút.

Risk domácím vyšel. Tlačili se do vápna soupeře a Goj během několika minut dvakrát dotlačil balon do libhošťské sítě. „Museli jsme si jen dávat pozor na brejky, které Libhošť praktikovala, ale nic zásadnějšího si nevytvořila. O možnost lépe zakončit se hosté připravili sami. Nedávali jsme sice líbivé góly, ale i ty po skrumážích platily," pravil Kohút. Výsledek pečetila dorážka Jana Kociolka.

Baník Albrechtice – FC Libhošť 3:1 (0:1)

Branky: 65. a 72. Goj, 83. Jan Kociolek – 16. z pen. Jachník. Rozhodčí: Vranay – Závodný, Opěla. ŽK: 2:2. Diváci: 155.

Albrechtice: Hekera – M. Kulhánek (53. Enenkel), Korzeniowski, Hovůrka, Žyla – Jakub Kociolek (69. Izaiáš), Dorozlo, Klus, Chumchal – Goj, Jan Kociolek. Trenér: Dušan Kohút.