„Naše situace se lepší. Odjíždíme s úsměvem na tváři,“ spokojeně hlásil po utkání trenér Těšíňanů Lubomír Luhový.

Ten si pochvaloval fakt, že utkání mělo náboj a gradovalo v závěru, kdy jeho svěřenci otočili nepříznivý stav z 0:1 na 2:1.

„První půle nebyla z naší strany ideální, ale hlavně v tom směru, že jsme hráli něco, co jsme původně ani nechtěli. Na mužstvo vždy apeluji, aby se snažilo sázet na své silné stránky, tentokrát se hráči snažili zlepšovat v tom, co jim zase tolik nejde a soupeř nás trestal,“ vybavil si první půli trenér Luhový.

Poločasová pauza v českotěšínské kabině se tedy nesla spíš v duchu apelu na fotbalové klady hráčů. „Snažím se kluky přesvědčit, aby mysleli pozitivně a na hřišti předváděli to, co jim jde nejlíp. Po změně stran jsme se opravdu zlepšili, už si dávali míč z první, maximálně na dva doteky, bylo tam více pohybu. To už jsme byli my,“ uznal Luhový.

Ještě před góly měli Těšíňané dvě jasné šance, ale protože nedali, houževnatý soupeř kousal. Až v závěru se zúročila fotbalová převaha hostů. Sostřonek v těžké pozici v pádu dopravil balon do sítě, zanedlouho skóroval tvrdou ranou i Kantor. „On to v noze má, ale málokdy to využívá, takže ho pořád nabádáme k tomu, aby více střílel. Teď mu to vyšlo,“ smál se Luhový a pochválil i střídající hráče za oživení herního projevu.

„Zatím to klape, nezbývá, než v tom pokračovat. Teď k nám přijedou druhé Heřmanice, na tuto konfrontaci se těšíme. Soupeř je favorit, ale určitě mu jeho roli hodláme znepříjemnit,“ slíbil Luhový.

Beskyd Frenštát p. R. – FK Český Těšín 1:2 (1:0)

Branky: 10. Střelec – 80. Sostřonek, 83. Kantor. Rozhodčí: Sivera – Tvardek, Jurček. ŽK: 2:3. Diváci: 93.

Č. Těšín: Gradek – Bolek (79. Michalisko), Sostřonek, Rac, Byrtus – S. Zogata (69. J. Zogata), Mendrok, Kantor, Hradečný – Kiška, Folwarczny (55. Konečný). Trenér: Lubomír Luhový.