Vyrazili k ní do Trnavy a po brance Hoška v poločase vedli 1:0. Druhá půle se jim ale vůbec nevydařila, inkasovali hned třikrát a prohráli 1:3.

„Čekal jsem, že na přírodní trávě víc ožijeme a dáme do toho i více srdíčka,“ přiznal trenér Karviné Josef Mucha, který evidentně od svých svěřenců očekával víc. „Tak hlavně mi tam chyběl pohyb a sprintové náběhy,“ upřesnil.

Karvinští šli i tak do vedení, když jim vyšla standardka. Na rohový kop si na zadní tyči počíhal Jan Hošek a doskluzoval balon do sítě.

Jenže druhá část patřila Slovákům. Trnavští hned ze začátku druhé půle přitlačili a během čtvrthodiny otočili skóre. Než Karvinští stihli s výsledkem něco dělat, dostali třetí gól.

Ve zbytku zápasu byl blízko korekce opět stoper Hošek, ale už se netrefil a kromě něj nikdo z Karvinských.

„Dostat za poločas tři góly, to je prostě moc. Nemůžeme být spokojeni,“ uznal Josef Mucha. Snad to v Mladé Boleslavi v zahajovacím jarním kole nebude podobné.

Spartak Trnava – MFK Karviná 3:1 (0:1)

Branky: 50. a 65. Egho, 70. Lovás – 42. Hošek.

Karviná: Le Giang (60. Krnáč) – Čolič, Janečka (76. Smrž), Hošek, Letič (46. Eismann) – Šisler (60. Lingr), Panák – Moravec (46. Štepanovský), Budínský (72. Weber), Kalabiška (60. Pavelka) – Wágner (60. Štěrba).