Jeho kategorii vyhrál Jaroslav Šilhavý, kouč mistrovské Slavie, ale představitele karvinského klubu musel potěšit už jen samotný fakt, že se Weber mezi tuzemskou fotbalovou smetánkou objevil.

Ostatně, za poslední rok a půl je na různá ocenění zvyklý. „Tak zvyklý… každé ocenění potěší. Nejvíce jsem si vážil toho letošního březnového na Sportovci města Karviné, protože to bylo ocenění dlouhodobé a osobní, ale každého podobného úspěchu si velmi cením. Tohoto obzvlášť, protože do ankety přispívali lidé z fotbalu, trenéři, hráči a ligové kluby plus novináři. Zároveň pokaždé říkám, že je to vizitka celého klubu. Od vedení, přes nás, trenéry, a realizační tým, hráče a zaměstnance klubu, až po fanoušky. Já jsem jenom ten, kdo vždycky slízne smetanu," skromně podotkl Weber.

Potěšilo jej, jak se před galavečerem a po něm o karvinském nováčkovi mluvilo. „V zákulisí jsem měl možnost bavit se s reprezentačními trenéry, představiteli Slavie a dalšími oceněnými. Všichni se o nás vyjadřovali pochvalně. Oceňovali, co se za poslední roky v Karviné vybudovalo a kam se místní fotbal posunul. I to, že ve městě a okolí je příznivé fotbalové klima a velký zájem o fotbal. Přiznám se, že mě to hrozně moc potěšilo a povzbudilo. Stojí za námi tvrdá práce a asi došla určitého naplnění, když jsme vzbudili zájem fotbalové veřejnosti. Přece jen jsme si dokázali vytvořit svou herní tvář a vybudovat si jakési renomé. Jen je třeba v té píli a práci vytrvat," ví Weber moc dobře, že pracně se drát nahoru trvá roky, zatímco pád dolů jde stihnout během chvilky.

Ačkoliv trenér Weber skončil v anketě trenérů třetí, pro karvinské fanoušky byl vítězem právě on, neboť během sobotního ligového mače s Jabloncem několikrát skandovali: "Jozef Weber, trenér ligy!"

Teď už se i karvinský trenér těší na zaslouženou dovolenou. „Příprava začíná třetí červnový týden, doufám, že aspoň na jeden dokážu vypnout mobil i hlavu. Už se s manželkou těšíme na dovolenou v Itálii," prozradil, kam se letos poletí.

Ankety epojisteni.cz ligyHráč sezony: 1. Milan Škoda (Slavia), 2. Roman Hubník (Plzeň), 3. Martin Fillo (Teplice)
Trenér sezony: 1. Jaroslav Šilhavý (Slavia), 2. Daniel Šmejkal (Teplice), 3. Jozef Weber (Karviná)
Osobnost ligy: 1. Pavel Zavadil (Brno), 2. Roman Hubník (Plzeň), 3. Milan Baroš (Liberec).
Objev sezony: 1. Michal Sáček (Sparta), 2. Ondřej Mihálik (Jablonec), 3. Davis Ikaunieks (Lotyšsko – Jihlava).
Nejlepší cizinec: 1. Muris Mešanovič (Bosna – Slavia), 2. Simon Deli (Pobřezí slonoviny – Slavia), 3. Vjačeslav Karavajev (Rusko – Sparta).
Cena Františka Hrdličky za celoživotní přínos pro rozvoj ligového fotbalu: Miroslav Jícha (Dukla Praha)
Cena Lukáše Přibyla za nejlepší práci s fanoušky: Slavia Praha

Brankář sezony: Jiří Pavlenka (Slavia)
Obránce sezony: Roman Hubník (Plzeň)
Záložník sezony: Martin Fillo (Teplice)
Útočník sezony: Milan Škoda (Slavia)
Král střelců: Milan Škoda (Slavia) a David Lafata (Sparta) – oba 15 gólů.
Chance index (nahrávky do gólových šancí): Josef Hušbauer (Slavia)