Trenére, nejprve zhodnoťme utkání. Jaké bylo?
Po tom slibném začátku jsme si na lavičce říkali, že bychom to mohli zvládnout. Nezvládli jsme ale signál z naší standardky (Gonda se ukopl – pozn. aut.), posadili jsme tím soupeře na koně. Máme více variant rozehrání standardky, vybrali jsme tu nejhorší. Když jsme dostali druhý gól, už bylo hrozně těžké s tím něco udělat. I když šance na to byly.

Tým skončil pod vaším vedením osmý. Je to málo?
(Přemýšlí). Za té situace a hlavně po loňsku, kdy nám odešli klíčoví hráči, to bylo asi maximum. Bodů jsme každopádně mohli uhrát víc, to neříkám. Řešili jsme ale dost problémů, především s obrannou čtverkou, kterou jsme neustálili. Kraje obrany jsme řešili nasazením stoperů, to vám moc nepomůže.

Cítil jste při posledním utkání nějakou nostalgii?
Ne, to vůbec. Trenér musí pořád počítat s tím, že to může být jeho poslední zápas a já už to věděl dřív. V tom to bylo specifické, ale to je ve fotbale běžné. Takových situací už jsem zažil (mávne rukou). Je třeba to odkoučovat i když se ví, nebo hráči ví, že trenér tady nebude. Musíme se k tomu postavit jako profíci. Jen škoda té porážky. Chtěl jsem se loučit výhrou. V Sokolově se to povedlo, doma už ne. A taky musím zopakovat, že mě trochu překvapilo, že v Karviné nebudu pokračovat.

Jak hodnotíte skončenou sezonu a celé vaše působení v Karviné?
Z mého pohledu to bylo solidní období. Letos jsme měli problémy se zraněními, protože nám na delší dobu vypadli hráči ze základu, ať už to byli na delší dobu Hottek s Knötigem, nebo na kratší dobu Gonda s Vaňkem. Pokud jde o celou sezonu, museli jsme ji absolvovat bez opor z loňské sezony, jako byli Mišinský, Vladvaič, pak i Ciku. To byli rozdíloví hráči a my si musíme přiznat, že se je nepodařilo nahradit.

Měl jste po zápase v kabině nějaký proslov směrem k hráčům?
Nic moc ne, to je prostě fotbalový život, že se trenéři mění. Já se už s hráči rozloučil a třeba se s některými zase brzy potkám.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.