FK Bohumín – SK Dětmarovice 0:1 (0:0)

Derby obvykle nemívá favorita, tentokrát ho ale mělo, jelikož bohumínští fotbalisté dál zápasí s absencemi a množstvím zraněných či jinak se neúčastnících hráčů.

Přesto se v duelu s postupovým adeptem dlouho drželi. Dětmarovičtí sice kontrolovali dění na hřišti, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Sami Bohumín nepustili k ničemu. „Překvapilo mě, že si tak vysoko postavený soupeř nemohl poradit s tím torzem, co mám aktuálně k dispozici," udivoval statečný výkon bohumínských borců i jejich trenéra Martina Kempného.

I zkušený trenér Dětmarovic Miroslav Čopjak uznal, že Bohumín hrál velmi dobře. „Vypracovali jsme si proti němu  jen dvě šance, a to až po přestávce. Dokonce nám domácí v první půli nastřelili břevno, takže o poločase jsem udělal v kabině menší rozruch. Nechal jsem hráče, aby si to pak vyříkali mezi sebou. Nejspíš si mysleli, že se soupeř porazí sám," konstatoval Čopjak.

O výhře jeho mužstva rozhodla situace z 58. minuty, kdy Novákův centr napálil Goj prudce na bránu, balon se odrazil od břevna i gólmana Bohumína se stejným jménem Goj, a skákal ve vzduchu, takže nebylo ze všech stran zcela zřejmé, jestli míč přešel celým objemem brankovou čáru.

Hlavní rozhodčí měl špatný výhled, tudíž gól uznal až na popud svého asistenta. „Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takový gól přece nejde uznat. Nechci rozhodčím křivdit a třeba se pletu, ale ze svého postavení nemohl pomezní situaci zřetelně vidět. Přitom signalizoval branku tak vehementně, jako by padla už deset sekund předtím," ulevil si kouč Bohumína Kempný.

Podle hostů to pochopitelně gól byl. „Ta branka byla jasná, chápu, že se domácí zlobili, ale balon byl v bráně celý. Podle mě se spíš zlobili na to, že byl gól uznaný na popud pomezního. Že to prostě hlavní neviděl. Ale i takové branky padají," pravil dětmarovický Čopjak.

Branka: 58. Goj. Rozhodčí: Streit, žluté karty: 5:2, diváci: 255.

Bohumín: Goj – Gábor, Košťál, Kukuliač, Pluta – Brunclík, Prokš, Kubinski, Socha (15. Bystroň) – Poštulka (81. Ciesarik), Kroščen (50. Šindler). Trenér: Martin Kempný.

Dětmarovice: Gradek – Novák, Prčík, Hojdysz, Škuláň – Schimke, Špička, Beilner – Ligocký, Matušík (82. Pastucha) – Punčochář (57. Goj). Trenér: Miroslav Čopjak.