Tým trenéra Miroslava Matušoviče přitom prohrával 0:1, když skóre utkání otevřel ve 23. minutě bohumínský Ondřej Kubík. O tři minuty později ale bylo srovnáno, úspěšným střelcem se stal Tomáš Wojnar. Po přestávce pak rozhodující vítěznou trefou zařídil postup Havířova Polák Rafal Jonasz Piękoś.

„Byl to klasický první zápas po přípravě, kdy všichni netrpělivě čekáme, jak nám to půjde v ostrém utkání, když už o něco jde," konstatoval domácí kouč Miroslav Matušovič. „Cítíme, že nebylo všechno podle našich představ a nehráli jsme s úplnou lehkostí tak, jak bychom si přáli, ale cíl jsme splnili a postoupili do dalšího kola. Zároveň se nikdo nezranil a to je důležité," byl trenér Indiánů spokojený s výsledkem.

Fotbalisté Slavie Orlová v generálce na nový ročník krajského přeboru rozstříleli FC Poruba U19 10:2.
Orlová prolétla přípravou na vítězné vlně, třemi góly se blýskla posila z Kanady

„Bylo znát, že Havířov byl silnější na míči. Před naší dvanáctkou hráčů přesto musíme smeknout, máme za sebou těžký měsíc, kdy jsme trénovali v málo lidech. Doufáme, že se povede v dalším týdnu přivést posily, a těmhle klukům, co dnes v Havířově dřeli do úmoru, se trochu uleví. Byl to ale výkon, na kterém se určitě dá stavět,“ uvedl pro web bohumínského klubu Patrik Poštulka, asistent trenéra Bosporu Martina Špičky.

Předkolo MOL Cupu 2022: Bospor Bohumín - MFK Havířov 5:2

„Pozitivní je to, že nám utkání ukázalo spoustu věcí, ve kterých se ještě musíme zlepšit tak, ať jsme co nejlépe připraveni na samotnou sezonu. Jsem přesvědčený o tom, že tento tým je skvělý a věřím, že bude i úspěšný. Klukům děkuji za to, že to zvládli," dodal Miroslav Matušovič, kouč Havířova.

O víkendu čeká oba celky start divize F – Bohumín se v sobotu 5. srpna ve Velkých Hošticích utká s rezervou druholigové Opavy, Havířov bude o den později bojovat o body na hřišti Šumperka.

Fotbalisté Stonavy se na svou historicky první sezonu v krajském přeboru připravují od 11. července. Tým v létě posílilo osm hráčů.
Patnáct změn v týmu. Nováček ze Stonavy nechce hrát v „kraji“ druhé housle

Předkolo MOL Cupu:

MFK Havířov – Bospor Bohumín 2:1 (1:1)

Branky: 26. Wojnar, 56.Piękoś – 23. Kubík. Rozhodčí: Sklář – Broskevič, Dudek. ŽK: Jež, Michalčák, Ciku – Jan Kodeš. Diváci: 280.

MFK Havířov: Přibyl – Podešva, Skoupý, Michalčák – Michalek (57. Hamrozi), Kocemba, Ciku, Wojnar, Jež – Piękoś (84. Kisza), Míra (69. Streit). Trenér: Miroslav Matušovič.

Bospor Bohumín: Jakub Kodeš – Ferenc, Kubík, Jan Kodeš, Sporysz – Karčmář – Bloksch, Noga (82. Krečmer), Hanus, Malysz – Mooc. Trenér: Martin Špička.