Okresní derby zvládli lépe Indiáni

Havířov – Fotbalové derby mezi Havířovem a Bohumínem patří domácím Indiánům.

12.11.2017

Fotbalisté Havířova utnuli proti Bohumínu nepříznivou sérii.Foto: Josef Pintér

Očekávaný duel 15. kola divize rozhodl v prvním poločase dvěma trefami Tomáš Wojnar, který využil chyb v hostující defenzivě. Zanedlouho sice snížil gólem do vlastní branky Petr Cigánek, na vítězství 2:1 pro MFK to však nic neměnilo.

Havířov tak ukončil sérii pěti proher v řadě, naopak Bohumín padl podruhé za sebou. „Vítězství byl náš hlavní cíl. Zároveň jsem ale spokojen s předvedenou hrou, protože na klucích byl vidět hlad. Okamžitě po ztrátě míče jsme šli do represinku a chtěli míč získat zpět,“ uvedl havířovský trenér a sportovní manažer Miroslav Matušovič.

Jeho tým mohl rozhodnout mnohem dřív, zahodil však několik možností. Na opačné straně měl pak na startu druhého poločasu příležitost František Hanus, ale minul.

„S hrou v první půli jsem spokojený. V poločase jsem klukům řekl, aby pokračovali v tempu, které jsme nastolili, a výsledek se dostaví. Myslím, že šlo vidět, jak jsme se snažili. Bohumín má zkušené mužstvo a hrál strašně jednoduše. Vítězství jsme si ale zasloužili,“ uvedl Matušovič.

Na straně hostí bylo patrné zklamání. „Soupeř je kvalitní, v prvním poločase byli určitě důraznější a agresivnější než my. Po vlastních chybách jsme dvakrát inkasovali. Po našem snížení to bylo o dalším gólu. Nakonec jsme prohráli. Je to škoda,“ hodnotil asistent trenéra Marka Poštulky Martin Kempný.

MFK Havířov – Bospor Bohumín 2:1 (2:1)

Branky: 13. a 23. Wojnar – 26. vlastní Cigánek. Rozhodčí: Malčánek – Vrťo, Řezníček. ŽK: Matušovič, Cigánek, Wojnar, Cenek – Košťál, Jakubov, Ptáček, Opic, Baculák. Diváci: 340.

Havířov: Slavík – Lisický, Bialek, Cigánek – Klejnot, Zupko, Wojnar (86. Švábík), L. Skoupý – Matušovič (78. Cenek), Omasta, Förster (91. Baran). Trenér: Matušovič.

Bohumín: Švrčina – Jakubov, L. Poštulka, Košťál, Baculák (76. Ferenc) – Sittek, Palej, Hanus, Halaška (48. Nowinski) – Ptáček (61. Jatagandzidis) – Opic. Trenéři: Vyrobik, M. Poštulka a Kempný.

Autor: David Hekele