„Zatím jedeme v normálním režimu a řídíme se opatřeními vlády. Třicet lidí v kádru stejně nemáme, a i kdyby, tak se to vždy dá udělat tak, že se hráči rozdělí na dvě skupiny. Horší je, jak suplovat vyvrcholení týdenního tréninkového cyklu, protože my už jsme v režimu mistrovských zápasů, tělo je nějak nastavené a ten vrchol v podobě utkání chybí. Ale když si dáme vše na misky vah, tak samozřejmě zdraví je na prvním místě a není se o čem bavit,“ uznává manažer a jednatel MFK Havířov Miroslav Matušovič.

Fotbalisté mají v areálu i hospůdku, ta je ale momentálně zavřená. „Po posledním zasedání vlády i města Havířov nefunguje, protože spadá do kategorie restauračních zařízení,“ potvrdil Matušovič.

V Bohumíně si situaci vyhodnotili tak, že dali do středy hráčům volno. „Situace se teď mění každou hodinou. Dali jsme klukům volno, jsme na telefonu, ale on každý z nich chápe, že je potřeba se nějak udržovat v kondici, takže má individuální tréninkový plán. Až budeme po zasedání vlády vědět víc, tak se tomu přizpůsobíme,“ uvedl v neděli trenér fotbalistů Bosporu Martin Špička.

Aktuálně se netrénuje ani v Českém Těšíně. „Po konzultaci s trenéry a vedením klubu jsme se rozhodli pro volno a v průběhu týdne se domluvíme na dalším postupu. Otázka je, kde bychom mohli trénovat, protože v Těšíně jsou momentálně sportoviště uzavřená. Musíme si počkat na další opatření vlády a na to budeme reagovat,“ vyjádřil se v podobném duchu Petr Bajtek, sekretář FK Český Těšín.

I v Těšíně mají v rámci stadionu místnost pro občerstvení. „Ale není to hospůdka, nýbrž klubovna, kde si mohou hráči po zápase dát pivo. To teď ale samozřejmě padá,“ dodal Bajtek.