Je třeba říct, že sobotní derby v opavských Městských sadech příliš nebavilo. Šancí bylo jako šafránu, nicméně nebezpečnější byla Karviná, která dvakrát nastřelila tyč. V samotném závěru na druhé straně těsně vedle branky hlavičkoval Kuzmanovič.

Po úvodní zahřívací čtvrthodince jako první vystrčila útočné růžky Karviná. Po rohovém kopu došlo k závaru v opavské šestnáctce, ke střele se dostal Urgela, ale gólman Vašek s pomocí tyče jeho pokus zneškodnil.

Na druhé straně uvolnil Habusta Schaffartzika, jehož střelu vyrazil brankář Pindroch na rohový kop. Deset minut před poločasem vystřelil asi nejlepší hráč utkání Juřena a gólman Vašek se jen stihl ohlédnout - pomohla mu tyč. Celkově první poločas diváky moc nepobavil.

Derby Opavy a Karviné (v bílém) branku nepřineslo.

Do druhé půle poslal domácí kouč Jan Baránek do hry na místo Jurečky Grussmanna, ale obraz hry se příliš nezměnil. V 54. minutě zatáhl míč Mrázek, centroval před bránu, ale míč adresáta nenašel. Čelůstka chvíli na to pálil vysoko nad.

V 76. minutě se Juřena probil přes Mikulu, dostal se do dobré palebné pozice, ovšem Vašek ho vychytal. Karvinští se zhruba od 70. minuty dostávali k několika nadějným průnikům, které ale vždy zbrzdili nepřesnou finální přihrávkou. Hlavně mladý Puchel ještě nevyhodnocuje situace tak, jak by si zasloužily.

V samotném závěru posílal míč do vápna Schaffartzik, Kuzmanovič ho hlavou nasměroval těsně vedle branky a hosté si oddechli. Vzhledem k průběhu zápasu by výhra Opavy byla hodně nezasloužená. „Musím říct, že dnes jsme byli výhře určitě blíž než soupeř. Opava hrála špatně, asi podobně jako my posledně proti Frýdku. Ale je taky fakt, že jsme se podstatně zlepšili. Dneska mi k tomu našemu výkonu skutečně chybí jen vstřelený gól," rekapituloval výsledný bod trenér Karviné Jozef Weber.

I když jak podotkl, remizovat v Opavě není žádná ostuda. „Samozřejmě jsme měli v hlavách tu motivaci vytěžit plný počet bodů z derby, nevyšlo to o chloupek. Nicméně s podobným takticky zvládnutým výkonem se nemusíme obávat ani nadcházejícího anglického týdne," dodal.

Derby Opavy a Karviné (v bílém) branku nepřineslo.

Opava, která je zvyklá doma dostávat soupeře pod tlak, se k této činnosti proti Karviné vůbec nedostala. „Věděli jsme o síle soupeře, proto jsme vyztužili pravou stranu hřiště, aby se Pospěch s Mikulou, kteří jsou pro rozehrávku mužstva zásadní, nedostali k rozdělování balonů. A to nám vyšlo," pochvaloval si Weber.

SFC Opava – MFK OKD Karviná 0:0

Rozhodčí: Julínek – Kordula, Paták. ŽK: Janíček (K). Diváci: 1 625.

Opava: Vašek – Pospěch (67. Matěj Hrabina), Mikula, Dvorník, Čelůstka – Habusta – Jurečka (46. Grussmann), Janetzký, Schaffartzik – Mrázek (82. Machálek), Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek.

Karviná: Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann – Daníček, Janíček (77. Tarczal) – Hatok (54. Fiala), Juřena, Puchel – Urgela (70. Komenda). Trenér: Jozef Weber.