Utkání se odehrálo v Krnově, protože na opavském stadionu probíhají úpravy pro druhou ligu, ale krnovské prostředí očividně opavským fotbalistům prospělo.

O první střelu zápasu se postaral Vavřík, ale jeho dalekonosný pokus do středu branky byl pro gólmana Orlové snadným soustem. V 11. minutě Vavřík centroval, na malém vápně se k balonu dostal Schaffartzik, byť byl tísněn, stačil vystřelit, jeden z hostujících obránců ale srazil jeho pokus na roh.

O dvě minuty později opět hledal Vavřík ve vápně své spoluhráče, našel Mrázka, který mířil hlavou vysoko nad. Chvíli na to přišla hezká akce, při které se na půlce chytře uvolnil Polách, vysunul Nekudu, jenž míč potáhl, nahrál Schaffartzikovi. Jenomže i v tomto případě zasáhli orlovští zadáci a domácí z této pohledné akce vytěžili pouze roh.

„To všechno byly ale jen takové pološance. Opava nehrála nic moc, my jsme se ale také k ničemu nedostali. Nemohli jsme do hry postavit Vybírala s Klimasem, kteří jsou opavští hráči, a to nám moc neprospělo," poznamenal trenér slávistů Pavel Poledník.

Domácí nakonec dali gól z ničeho, když si ve vápně na míč vyskočil Mrázek a přehlavičkoval dva soupeře – 1:0. Šest minut před poločasem mohli udeřit sešívaní, nedoléčený Puškáč se prodral až k zakončení a trefil zadní tyč.

Do druhého poločasu vstoupili domácí výborně. Po přihrávce Mrázka dával na 2:0 Schaffartzik. Tentýž hráč mohl dát vzápětí druhý gól, avšak netrefil branku.

„Tady se zápas zlomil a domácí pak dotáhli utkání do vítězného konce. Pro nás je pozitivní alespoň to, že šanci v týmu dostávají v závěru soutěže i naši dorostenci. Je důležité, aby sbírali třetiligové zkušenosti," poznamenal Poledník, jehož tým předehrává poslední zápas s HFK Olomouc ve středu 11. června od 17 hodin.

SFC Opava – Slavia Orlová 3:0 (1:0)

Branky: 33. Mrázek, 46. Schaffartzik, 61. Nekuda. Rozhodčí: Dresler – Boček, Richtár. Bez ŽK. Diváci: 881.

Orlová: Szarowski – Vlk, Kaizar, Skoupý, Janso – Sporysz, Kroček, Urban, Tomáš (89. Dzida) – Puškáč (85. Renta), Kopel (87. Pacanovský). Trenér: Pavel Poledník.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.