Jestli zaslouženě, nebo nezaslouženě, to není důležité. Výsledek hovoří jasně. Do tabulky si i přes množství šancí, které si proti Slovanu vytvořili, nepřipsali nic.

„Body nejsou, to je fakt. Nechci ale hned nad mužstvem lámat hůl. Herní projev je totiž pořád velmi dobrý, bohužel scénář posledních zápasů si je hodně podobný. Nedáváme góly, a když nedáte gól, těžko můžeme vyhrát,“ uznal trenér Karviné Jozef Weber.

První půle vypadala tak, že s míčem si určitě lépe rozuměli Liberečtí, jenže paradoxně neměli pořádnou šanci. Zato domácí dvě a tutové.

Největší měl ve 26. minutě Wágner, který dostal přesný centr od Štepanovského, jenže ani ze šesti metrů nedokázal překonat O. Koláře v bráně Liberce.

O dvě minuty později byli Karvinští znovu blízko brance, když po Wágnerově přiťuknutí střílel Janečka v jasné pozici vedle.

Fotbalisty Karviné (v bílém) zradila proti Liberci koncovka. Opět.Zdroj: Milan Haluška

Kromě toho zasypali domácí bránu hostů několika střelami, efekt však byl nulový.

Hosté si vystačili se dvěma pokusy Breiteho. Jeden vytáhl Berkovec na roh, druhý šel vedle.

„První půle, to byla z naší strany tragédie. Mohli jsme prohrávat 0:2 a mohlo být rozhodnuto. Ale přečkali jsme to a druhý poločas začali perfektně. Jenže po nějakých pěti deseti minutách se to zase zvrtlo, začali jsme ztrátovat, kazit, Karviná nás přečíslovala a znovu měla dvě tři šance, kdy mohla rozhodnout,“ vyprávěl po zápase liberecký kapitán Vladimír Coufal, který nakonec svou trefou utkání rozhodl.

Domácí hráli ve druhé půli stejně sympaticky, i když tolik šancí jako v první půli neměli. V 54. minutě zahodili tutovku číslo 3. Wágnerovi pokus o obhoz Karafiáta nevyšel, ale míč se dostal ke Štepanovskému, jehož bombu vyrazil O. Kolář. Odražený balon pak v naprosto jasné pozici poslal Panák nad, ačkoliv nalevo měl zcela volného Janečku.

Z přímého kopu neuspěl ani Budínský.

Liberec se dostal ke dvěma velkým šancím. Jednu Pulkrabovi zneškodnil Berkovec, druhou už Coufal proměnil a domácím protekly po Bohemians, Boleslavi a Zlínu další hratelné body.

MFK Karviná – Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 81. Coufal. Rozhodčí: Proske – Pelikán, Flimmel. ŽK: Kalabiška, Šisler, Štepanovský, Ramirez, Letić – Breite, O. Kolář. Diváci: 2813.

Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Štepanovský (77. Letić), Panák (61. Budínský), Kalabiška (84. Ramirez) – Wágner. Trenér: J. Weber.

Liberec: O. Kolář – Mikula, Kúdela, Karafiát – Coufal, Folprecht, Breite, Potočný (85. Knejzlík), Kerbr (60. Havelka) – Graiciar, Voltr (59. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.