Co se stalo u té penalty?

Zase jsem si to na poslední chvíli rozmyslel, klasika. Nakonec jsem penaltu kopnul doprostřed, ale nevyšlo to. Zkrátka jsem to zmastil a mrzí mě to. Naštěstí jsme dali druhý gól ještě do poločasu.

To bylo asi hodně důležité co?

Bezesporu. Ten druhý gól je zlomil. Ani si nevybavuji, že by měli pořádnou šanci.

Dneska to byl z vaší strany po dlouhé době povedený domácí výkon, co myslíte?

Ano, dneska to šlo. Soupeře jsme nepouštěli do šancí, snažili se dirigovat hru. Makalo se, kluci jezdili devadesát minut, tak by to mělo vypadat.

Co vás přimělo k této změně? Poslední zápasy, hlavně ten s Kroměříží, to bylo úplně jiné, špatné.

Máte pravdu, ten zápas ani ty předtím se nám moc nepovedly. Musela přijít změna. S klukama jsme si před jedním tréninkem sedli, pořádně si to vyříkali. Bylo třeba to zlomit bojovností, ničím jiným.

Jak ta diskuse probíhala?

Péťa Mašlej jako nejzkušenější hráč si vzal úvodní slovo, souhlasili jsme s ním. Z naší strany tam chyběla bojovnost. Jsme sice technický mančaft, ale pouze fotbalovostí soupeře nepřehrajeme. Bez té dřiny okolo, běhání a bojovnosti to zkrátka nejde. Své si řekli i další starší hráči, třeba já (úsměv).

A mužstvo to akceptovalo…

Jistě, všichni věděli, že to nebylo ono. Od té doby jezdíme všichni po zadku a výsledky se dostavují. Už proti Bystrci, i když se nevyhrálo, byla patrná změna. A v Uničově jsme to snad zlomili. Dneska se to potvrdilo. Snad nám to vydrží ještě čtyři kola.

Jaké jsou plány ve zbytku podzimu, udržíte se na vítězné vlně?

Rádi bychom, to víte, že jo. Sami cítíme, že to jde nahoru. Když budeme hrát takhle naplno a přidáme navrch technické dovednosti, které jsou nám vlastní, posuneme se zase výš. Když to bude takhle pokračovat, bude to dobré.

Ale čeká vás Olomouc B, lídr tabulky…

I s ním se dá hrát. Je to určitě těžký soupeř, ale jedeme ven a nemáme co ztratit. Zase se hraje dopoledne, stejně jako v Uničově, tak bychom mohli navázat dobrým výkonem i výsledkem.

Vám osobně dopolední čas nevadí?

Mně vůbec, spíš mi to vyhovuje. V Bohumíně, kde jsem dříve hrával, jsme také začínali dopoledne, takže to mám zažité.