Ta se mohla v případě výhry dostat do čela tabulky, poněvadž Olomouc B v sobotu zaváhala, ale orlovští fotbalisté zatím „kompenzují" Opavě to, že i ji dokázali na podzim obrat. Po béčku Sigmy obrali i dalšího opavského konkurenta v boji o čelo.

„Doufám, že to v Opavě zohlední," smál se dobře naladěný trenér Slavie Pavel Poledník. Spolu se svým trenérským kolegou Josefem Jadrný stanovili na účinnou taktiku a jejich svěřenci jim udělali svým výkonem radost. „Byl to nejkompaktnější výkon za dobu, co jsem u mužstva. Kluci hráli týmově, fotbalově, bojovali a drželi se taktických pokynů. Vlastně ani nemáme, co bychom jim vytkli," chválil Poledník.

Jeho tým se dostal mimo bezprostřední ohrožení sestupu. V zimě zapracoval na defenzivě a zatím je to vidět. Po Olomouci si téměř žádné šance nevypracovali ani borci Slovácka, i když nastoupili se čtyřmi hráči širšího áčkového kádru.

„Vždycky, když dáte gól v předposlední minutě, je to trochu o štěstí, ale vzhledem k průběhu hry je ta naše výhra i zasloužená. Měli jsme další tři stoprocentní šance, soupeř ne," upozornil Poledník.

FC Slovácko B – Slavia Orlová 0:1 (0:0)

Branka: 89. Kaizar. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: Daníček, Ťok, Ondřejka – Pražák. Diváci: 98.

Orlová: Szarowski – Sporysz, Kaizar, Skoupý, Janso – Pražák (55. Klimas), Puškáč, Vybíral, Kašša (90. Kušnír) – Urban, Kopel (70. Tomáš, 83. Golej). Trenéři: Pavel Poledník a Josef Jadrný.

Více v tištěném vydání Deníku, kde najdete i tradiční servis k MSFL.