Informaci potvrdil předseda orlovské Slavie Jaroslav Jurček. „Bohužel nás finanční situace dohnala k odstoupení z MSFL. Víte dobře, že situace v regionu obecně není dobrá. Sezonní rozpočet jsme sestavovali za pomoci města, Dakolu a OKD, ale dál už to prostě nešlo. Dokonce hrozilo, že fotbal v Orlové skončí jako takový," upozornil Jurček.

Manažer Slavie David Totek doplnil, že společnost Dakol, která se starala o fungování třetiligového mužstva a investovala nemalé finanční prostředky i do zkvalitnění zázemí mládeže, k 30. červnu v orlovské kopané končí. „Je to tak a dál bych to snad ani nijak nekomentoval. Mohu říct jen to, že pro nás jako pro firmu už nebylo únosné kompletně zaštiťovat chod A-mužstva. Nejsme tak velká společnost jako třeba OKD, skutečně to již dál nebylo možné," potvrdil Totek odchod Dakolu z Orlové.

Klub hrál MSFL poslední tři roky, na další účast rezignoval včera dopoledne nedlouho před aktivem. „Trochu jsme se pak zhrozili, když nám bylo řečeno, že jsme měli štěstí s podáním přihlášky aspoň do kraje. Že by tam totiž taky nemuselo být místo," svěřil se předseda orlovského klubu Jurček, kterému je jasné, že současný kádr se asi sotva podaří udržet pohromadě.

„Tým doplníme našimi úspěšnými dorostenci, hráči z béčka. Během léta nás čeká dost práce, určitě se vstřícne stavíme k jednáním ohledně odchodu našich hráčů do okolních klubů hrajících vyšší soutěže, ale nechceme si zase nechat kompletně rozebrat kádr. Časem bychom se určitě chtěli jako tradiční účastník vrátit alespoň do divize. Záležet bude na přístupu místních orlovských hráčů a jak jinak než finanční situaci," uzavřel Jurček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.