Jejich jízda za záchranou trvala pouhá tři kola, nyní už mají deset bodů na předposlední Kroměříž, která navíc ani nemusí sestupovat.

„Už to skutečně vypadá velmi dobře, i když já jsem raději opatrný," upozornil hlavní kouč Orlové Pavel Poledník, kterému s jeho trenérským kolegou Josefem Jadrným dokonale vyšla předzápasová taktika.

„Nechtěli jsme hrát na vlastní půlce hřiště, přáli jsme si dát první branku a pak chodit do protiútoků, jako nám to provedl Žďár v prvním zápase venku. To se nám dařilo, byť musíme sportovně uznat, že jsme taky mohli klidně prohrávat 0:2. Žďár hrál odvážně a aktivně," připomněl Poledník dvě velké šance sympaticky hrajících hostů v úvodních dvaceti minutách.

Hostující Fall však ztroskotal na bezchybně chytajícím Szarowském a Orlovou to nastartovalo. Dala gól, měla další šance. Hosté už se ve druhé části k ničemu podstatnému nedostali. Orlová tak táhne sérii sedmi zápasů bez prohry, během které navíc vždy inkasovala maximálně jeden gól na utkání.

Slavia Orlová – Žďas Žďár nad Sázavou 1:0 (1:0)

Branka: 23. Kašša. Rozhodčí: Ogrodník – Ondráš, Drozdy. ŽK: Skoupý, Vybíral – Nedvěd, Fall. Diváci: 163.

Orlová: Szarowski – Sporysz, Kaizar, Skoupý, Janso – Pražák (56. Vlk), Puškáč, Vybíral, Kašša (84. Tomáš) – Urban, Kopel (67. Klimas). Trenéři: Pavel Poledník a Josef Jadrný.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.