Trefně zhodnotil orlovský výkon manažer Orlové Pavel Poledník: „Hraje se na góly. A když pořádně nevystřelíme na bránu, tak ty góly dávat nebudeme."

V hokeji platí pořekadlo: Není ranky, není branky. To lze obecně převést do jakéhokoliv sportu, v němž je účelem vystřelit na bránu soupeře a dát gól. „My jsme bohužel ve Žďáru jen pracovali s míčem. Drželi jsme jej, ale hráli jen po šestnáctku. Přitom o výsledku se rozhoduje uvnitř šestnáctky," připomněl Poledník.

Domácí byli na Orlovou velmi dobře nachystaní. Nejspíš z ní měli po předchozích výsledcích i zdravý respekt, ale rozhodně se jim to vyplatilo. „Vlastně hráli tak, jako se obvykle hraje venku. Pozorně bránili a vyráželi k brejkům. Spoléhali na to, že žádný gól nedostanou a pak využijí svou šanci, což jim vyšlo náramně," popisoval Poledník.

Slávisté skutečně hráli, ale kromě jediné gólové akce, v níž Sobala nastřelil břevno, se na nic většího nezmohli.

Žďas Žďár nad Sázavou – Slavia Orlová 2:0 (0:0)

Branky: 68. a 90. z pen. Pohanka. Rozhodčí: Kubica. ŽK: Cipruš – Vlk, Schroner. Diváci: 480.

Orlová: Szarowski – Vlk, Skoupý, Kaizar, Schroner – Tomáš (68. Václavek), Sobala, Vybíral (52. Šustr), Kovář (72. Přecechtěl), Pražák (80. Klimas) – Kopel. Trenér: Bohuš Keler.

Další zápas hraje Orlová v sobotu se Zábřehem.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.