Ostravané si odvezli tři body za tři střely na bránu. „Musím uznat, že jsme prospali první půli. Vůle po vítězství asi zůstala někde v Těšíně, vůbec jsme nebojovali, chybělo tomu nasazení,“ mračil se trenér slávistů Martin Velký.

I přes vlažný vstup do zápasu se jeho tým mohl ujmout vedení, Kempný měl ale smůlu, když hlavou trefil tyč, na malém vápně pak střelecky selhal v jasné šanci i šutér D. Renta. Tím ale výčet pozitiv z domácí strany skončil.

Domácí hráli bez vervy a v 37. minutě navíc inkasovali kuriózní gól, když nákop ostravského Dzižy z půlky hřiště přeskočil mladého gólmana Šoustka, který si vyběhl pro balon. Hostům tak spadlo do klína vedení, ani nevěděli jak.

Po změně stran už domácí přece jen zabrali. „Už jsme se herně a hlavně pohybově zvedli. Kluci se probrali a hned po třech minutách jsme měli kopat penaltu. Borec normálně odpálí rukou míč ve vápně a rozhodčí to nevidí,“ zlobil se Velký.

V době největšího tlaku inkasovali domácí po brejkové situaci druhý gól, ale snažili se a nakonec Malík alespoň korigoval. Víc už ale domácí nestihli. „Zapinkali jsme si to výkonem v první půli, tam jsme měli vést a vyvíjelo by se to jinak. Bohužel jsme nepotvrdili výhru z Těšína a musíme body uhrát jinde,“ litoval trenér Orlové.

Slavia Orlová – FK Stará Bělá 1:2 (0:1)

Branky: 83. Malík – 37. Dziža, 58. Brachtl. Rozhodčí: Šafrán – Viščor, Jurček. ŽK: 3:4. Diváci: 142.

Orlová: Šoustek (46. Silber) – Malík, T. Věčorek, Kempný, Papuga – Široký (74. Matušík), N´Da, Schimke, Wilfried Jr. (70. Koník) – Hruška, D. Renta. Trenér: Martin Velký.