Na to, že se jednalo o úvodní jarní kolo, se hrál v Orlové docela svižný fotbal. Hosté, v sestavě s ligovými posilami Škerlem, Varadim a Schulmeistrem, měli mírnou převahu a rozhodně častěji kontrolovali balon.

Trenér Orlové Pavel Poledník dosadil do základní sestavy čerstvou posilu z Třince Sporysze a uzdraveného Pražáka. „V naší situaci se počítá každý bod. Chtěli jsme neprohrát, protože začátek je pokaždé důležitý a Olomouce k nám přijela se třemi hráči áčka. I kdyby je neměla, má hodně silný tým, který je výborný na míči. S ní je ten bod dobrý, vždyť soupeř by se nebránil ani postupu do druhé ligy," poznamenal po utkání spokojený Poledník.

Jeho tým inkasoval jako první a pak měl štěstí, že Varadi neproměnil další tutovku. „Pak už by bylo asi po zápase. Ale cením si toho, že nás nezlomil gól do šatny. Bylo to něco podobného jako s Opavou na podzim.  Soupeř také velice silný, vedl, dal nám gól do šatny, ale my se s tím srovnali a po změně stran stupňovali naše úsilí až ke konečnému vyrovnání," pochvaloval si Poledník.

Slavia Orlová – SK Sigma Olomouc B 1:1 (0:1)

Branky: 73. Kaizar – 43. Jan Schulmeister. Rozhodčí: Drozdy – Miko, Gloser. ŽK: Vybíral, Urban – Kalvach. Diváci: 239.

Orlová: Szarowski – Sporysz, Skoupý, Kaizar, Janso – Pražák, Vybíral, Puškáč, Kašša (88. Golej) – Urban, Kopel (67. Klimas). Trenér: Pavel Poledník.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.