Takové pocity se mísily ve fotbalistech Orlové po domácí remíze s taktéž namočenou Břidličnou. „Je to samozřejmě špatně, ale pokud budu objektivní, musíme ten výsledek brát, jelikož jsme nakonec mohli i prohrát,“ uznal férově trenér Orlové Martin Velký.

Jeho svěřenci přitom rozehráli zápas na vítězství. Bleskový start měl za následek vedení 2:0. Prosadil se střelec Renta. „Prvních dvacet minut bylo parádních. Naběhli jsme na ně, vytvořili si šance. Mohli jsme dát i třetí gól a celé to pojistit. To byla chyba, ale nepovedlo se nám to,“ litoval Velký.

Vybavil si nebezpečnou hlavičku Věčorka a také lob Kempného, který vyzrál na brankáře, ale zastoupil ho kapitán Jiřičný, který balon vykopl z prázdné brány.

Postupem doby iniciativa slávistů ustala. „Nevím proč. Kluky jsem nabádal, ať pokračují v aktivitě a napadání. Jenže se zničehonic začali strachovat o výsledek, stáhli se a samozřejmě jsme za to pykali,“ pokrčil rameny Velký.

Po rohovém kopu domácí nezachytili náběh Kučery, na kterého speciálně upozorňoval trenér Velký, a kontaktní gól Břidličnou nastartoval.

Ve druhé části už byli hosté lepší. Srovnali a měli další šance, po kterých mohli výsledek otočit. „Dvakrát jsme tam vykopávali balon z prázdné čáry, takže nakonec je ten bod dobrý. Pořád lepší než nic,“ uzavřel Velký.

Slavia Orlová – Kovohutě Břidličná 2:2 (2:1)

Branky: 5. a 7. D. Renta – 27. a 57. Kučera. Rozhodčí: Čuba – Švec, Tvardek. ŽK: 0:4. Diváci: 80.

Orlová: Ščerba – Schimke, Věčorek, Malík (79. Matušík), Kalous – Pavlík, Vybíral, Kempný, Koschny, Hruška – D. Renta. Trenér: Martin Velký.