Paradoxně tím nejspíš odsoudili Vítkov k sestupu. „Za první půli mohu hráče jen chválit, soupeře jsme přehráli, a to jsme do sestavy byli nuceni povolat zase dorostence. Od začátku nastoupili dva, přestože měli v nohách dopolední zápas za dorost," připomněl trenér Orlové Jarmil Kopel start Renty a Regece.

Slávisté se hodně snažili konečně uspět také na cizím hřišti. „Celé jaro se nám to nedařilo, ačkoliv jsme se o to všemožně snažili. Tak teď to konečně vyšlo," oddechl si Kopel. Jeho tým měl v první půli převahu na míči. Brankář Ščerba řešil jen jednu nebezpečnou ránu Vítkova.

Po dvou gólech a dalších šancích byla spokojenější Orlová. Problémy nastaly až po vyloučení Vybírala. „Vítkov se tím dostal do tlaku, i když nějaké šance neměl. Bránili jsme dobře," vybavoval si Kopel. Vítkov dokázal pět minut před koncem snížit a nastalo drama. Nakonec se k orlovskému týmu přiklonilo nezbytné štěstíčko, neboť v 90. minutě domácí nastřelili tyč…

Poslední zápas sezony odehraje Orlová už ve středu doma od 17 hodin proti Háji ve Slezsku.

TJ Vítkov – Slavia Orlová 1:2 (0:2)

Branky: 85. Mikulenka – 21. Lisický, 31. Klimas. Rozhodčí: Broskevič – Čecháček, Novák. ŽK: 1:2. ČK: 69. Vybíral (O). Diváci: 70.

Orlová: Ščerba – Papuga, Věčorek, Mleziva – Vybíral, Malík – Kroček (84. Kubiš), Lisický, Renta (76. Dzida) – Klimas, Regec (62. Bielan). Trenér: Jarmil Kopel.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.