„Je to pro nás šok. Rozhodně jsme nečekali, že doma schytáme takový debakl. Myslel jsem, že navážeme na první zápas s Frenštátem, který jsme také odehráli na umělce. Krnov ale hrál dobře, presoval nás a spadlo mu tam vše, do čeho kopl,“ poznamenal trenér Orlové Martin Velký.

Bez Tomáše Věčorka se mu obrana začala bortit, přitom první půle nenasvědčovala tomu, že by si měli domácí připsat na konto tak výraznou porážku.

Hráli s chutí, obětavě, dokázali vytvořit před brankou Krnova nebezpečné situace. Hruška trefil tyč.

Jenže hosté byli produktivní. „Dvakrát nám utekli po lajně, dvakrát z toho byl gól. Něco jsme si o přestávce řekli, ale start do druhé půle nám vůbec nevyšel. Obrana byla jako cedník a snad během minutky jsme inkasovali dvě branky. Pak už to nešlo,“ uznal Velký.

Za stavu 0:4 se zápas jen dohrával a trenér provedl změny v sestavě. „Nějaké korektury v sestavě budou muset přijít i do příštího utkání, ale moc toho nevymyslíme. Je nás málo a není kam sáhnout. Alarmující je, že jsme s Krnovem v závěru zápasu odešli kondičně. Na tom musíme zapracovat,“ všiml si Velký.

Slavia Orlová – FK Krnov 1:6 (0:2)

Branky: 53. D. Renta – 7. a 47. Sabo, 26. a 75. Havlíček, 49. Bartoníček, 57. Ondra. Rozhodčí: Ochodek – Tabášek, Picmaus. ŽK: 2:0. Diváci: 150.

Orlová: Silber – Schimke (56. Wilfried Jr.), Kempný, Vybíral, Papuga – Kalous, Matušík (75. J. Renta), Široký (66. Malík), N´Da – Hruška, D. Renta. Trenér: Martin Velký.