„Je to škoda, i když musím uznat, že Heřmanice více chtěly než my. O ten gól asi byly lepší," přiznal mladý trenér Orlové Jarmil Kopel. Líbila se mu především útočná činnost Ostravanů. „Šebek a ti dva černoši (Mantey a Opata) měli opravdu velkou sílu. Naši si s nimi moc nevěděli rady. Nedokázali jsme je zastavit," připustil.

Do prvního gólu hrála Orlová dobře a měla více ze hry. Po brance se začala karta obracet. Navíc hned na startu druhé půle se vykartoval Věčorek, přesto hosté ihned srovnali. Jenže z vyrovnání se netěšili dlouho, protože už za čtyři minuty sklepl Šebek balon Opatovi a ten vrátil Heřmanicím vedení.

„Soupeř pak čekal na brejky a my se tam snažili dostat. Měli jsme tam dvě krásné střely, zvláště ta od Lisického mířila do šibenice, ale Andrejko ji vytáhnul. Stát mezi tyčemi někdo jiný, asi by to byl gól," kroutil hlavou Kopel nad zákroky exkarvinského gólmana.

FC Heřmanice – Slavia Orlová 2:1 (1:0)

Branky: 33. z pen. Šimáček, 57. Opata – 53. Cigánek. Rozhodčí: Kotala – Mankovecký, Viščor. ŽK: 2:3. ČK: 51. Věčorek (O). Diváci: 110.

Orlová: Pacanovský – Lisický, Cigánek, Mleziva (79. Dzida) – Vybíral, Malík – Klimas, Velký (60. D. Renta), Kroček – Věčorek, Urban. Trenér: Jarmil Kopel.