Soupeři si body rozdělili spravedlivě. Domácí měli víc ze hry v první, hosté zase ve druhé půli. Slávisté na domácím trávníku ukázkově dřeli, ale lehkost a především střelba scházely.

„Každý den na tréninku, před zápasem, při každém poločase, hráčům zdůrazňujeme, aby stříleli ze střední a větší vzdálenosti. Chybělo nám to s Baníkem, se Zábřehem, pořád to taháme až do kuchyně, místo abychom se pokoušeli o střelbu," nebyl spokojen s další ztrátou trenér Slavie Lubomír Vlk. „A góly přitom padají po odražených míčích, tečovaných střelách, dorážkách nebo chybách gólmana. To ale bez střelby není možné. I dnes tam byly případy, kdy děláme ještě kličky ve vápně nebo na šestnáctce hledáme výhodněji postaveného spoluhráče. Takhle se ale fotbal nehraje," ozřejmil svým svěřencům Vk.

Ti se po dvaceti minutách ujali vedení zásluhou Petra Žižky a jeho krásné trefy do sítě klubu, v jehož dresu strávil podstatnou část kariéry. Po změně stran mohli domácí několikrát pojistit výsledek, ale některé akce zbytečně překombinovali a Hlučín sám mohl několikrát skórovat. Obrovské šance M. Hanuse a Ondrušíka zůstaly ještě nevyužity. V 89. minutě se trefil až Bogdáň, který zařídil konečnou remízu.

Tu po zápase bral i zkušený hlučínský kouč Pavel Hajný, byť si jeho celek přijel k nováčkovi pro všechny tři body. „Z pohledu našeho vyrovnání minutu před koncem remízu bereme. Před utkáním jsem ale já osobně věřil ve výhru. Víme, že Orlová má dobře poskládaný tým, ale viděl jsem ji párkrát naživo a doufal, že si odtud tři body odvezeme," přiznal Hajný.

Slavia Orlová – FC Hlučín 1:1 (1:0)

Branky: 20. Žižka – 89. Bogdáň. Rozhodčí: Priesol. ŽK: Václavek – Hanus, Dosták. Diváci: 378.

Orlová: Rohel – Vlk (30. Václavek), Kaizar, Švrček, Bochňák – Pražák (78. Jonek), Sobala, F. Hanus, Žižka – Kovář, Kopel (64. Perič). Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Břeclavi.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#