V Háji měla Orlová slibný začátek, ale když hráči viděli, že mají fotbalově navrch, koncentrace klesla na bod mrazu. „Začali jsme si to jen tak ťukat, byli až moc bohorovní. Najednou musel Pacanovský vyrazit domácí tutovku, následně pološanci - střelu z dvaceti metrů, a pak i přímák," zdvihl varovný prst trenér Orlové Čestmír Kročil.

To ale nebylo vše, protože pak dali domácí gól po rohovém kopu a ještě nastřelili břevno. „O přestávce jsme museli zvednout hlas, protože chlapci nějak usnuli na vavřínech," potvrdil Kročil poločasovou bouřku v kabině.

Od prvních minut druhé půle začali hosté napadat v šesti lidech a aktivita se přesunula na jejich kopačky. Během dvaceti minut otočili stav na 1:2, domácí se ještě nevzdali a Trupl vymetl v 72. minutě šibenici, ale to zdravě nabudilo Stanowského, který si o chvíli později postavil míč k provedení přímáku a z dobrých 35 metrů se i on trefil do šibenice! Nejhezčímu gólu zápasu zatleskali i domácí fandové.

Orlová tak nadále stíhá vedoucí Dětmarovice a v sobotu si to s nimi rozdá v přímém souboji. „Kluci jsou nažhavení, náladu nám kazí jen zranění pár hráčů. Ale věřím tomu, že uděláme maximum pro dobrý výsledek," zakončil Čestmír Kročil.

TJ Háj ve Slezsku – Slavia Orlová 2:3 (1:0)

Branky: 29. Štefek, 72. Trupl – 56. Kopel, 70. Tomáš, 76. Stanowski. Rozhodčí: Broskevič – Picmaus, Viščor. ŽK: 1:3. Diváci: 150.

Orlová: Pacanovský – Bajzáth, Věčorek, Stanowski – Schimke (88. D. Renta), Papuga (51. Kroček), Malík, Vybíral, Tomáš (83. Dzida) – Klimas, Kopel. Trenér: Čestmír Kročil.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.