Orlovští jeli ke krajskému derby bez přehnaného respektu a hned od začátku na soupeře nastoupili. „Nechtěli jsme na nic čekat, potřebovali jsme být aktivní a vytvořit na soupeře tlak, aby nás sám nezaskočil," objasňoval trenér Orlové Josef Jadrný, jenž mohl využít až pětici hráčů ze sousední Karviné.

Slávisté pálili na hlučínskou bránu ostošest, jenže ani jedna střela nedolétla až k brankáři. „Buď to šlo vedle, nebo nám je zblokovali obránci. Hlučín hrál neskutečně obětavě, hráči nám pořád padali do střel," všiml si Jadrný.

Domácí se ujali vedení z brejkové akce, Orlová po přestávce vyrovnala pár minut před koncem. Do té doby stihla spálit tři tutovky. „Za ten tlak jsme si tady zasloužili něco uhrát," dodal Jadrný. Orlová se dočkala v 86. minutě. Kopel utekl po straně, nasměroval do vápna střílený centr a Limanovský jej trefil přesně – 1:1.

FC Hlučín – Slavia Orlová 1:1 (1:0)

Branky: 42. Ondrušík – 86. Limanovský. Rozhodčí: Dressler. ŽK: 1:1. Diváci: 245.

Orlová: Szarowski – Lisický, Kaizar, Cverna, Schroner – Limanovský, Skoupý, Urban, Knötig (73. Uher) – Komenda (56. Kopel), Tomáš (56. Panák). Trenér: Josef Jadrný.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.