„Ale byla to fuška. Frenštát má velmi dobrý, věkově vyvážený tým, který nás notně pozlobil," uznal kvality nováčka soutěže lodivod Orlové Čestmír Kročil. „On vůbec celý ten náš přebor vypadá dost našlapaně, kvalita je tady rozhodně znát. V žádném utkání to jako favorit nemáme jednoduché," ponořil se do úvah nad sílou soutěže, o které svědčí například fakt, že ani jeden z nováčků divize – loňských účastníků přeboru – nemá letos ve vyšší soutěži problémy. Ale to je jen potvrzení toho, že nejkvalitnějšími přebory v tuzemsku jsou dlouhodobě Středočeský a právě Moravskoslezský krajský přebor.

Orlová ve Frenštátě začala svižně a už v první minutě šel sám na brankáře Tomáš, jenže vystřelil jen doprostřed brány. Šikovný slovenský útočník Orlové si vše vynahradil ve 23. minutě. Po Schronerově autovém vhazování si zpracoval balon, otočil se s ním a vypálil z otočky do šibenice! „Až když byl balon definitivně v síti, tak jsme teprve uvěřili, že to je gól. Vůbec to nevypadalo na to, že by to mohlo skončit úspěchem a ani pak jsme tomu dlouho nevěřili," smál se Kročil nad úžasnou trefou Michala Tomáše.

Paradoxně to byl jediný gólový okamžik duelu. Domácí se sice nevzdali, vytvořili si nebezpečné standardky, ale neskórovali.

Beskyd Frenštát p. R. – Slavia Orlová 0:1 (0:1)

Branka: 23. Tomáš. Rozhodčí: Trojan – Picmaus, Žurovec. ŽK: 3:4. Diváci: 152.

Orlová: Pacanovský – Věčorek, Stanowski, Schroner – Lisický, Klimas, Schimke, Kroček (78. Malík), Urban – Kopel, Tomáš (88. Papuga). Trenér: Čestmír Kročil.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.