„Poločas byl sice 1:1, ale měl být 0:4. Jenže jsme lehkovážně zahazovali tutovky. Mít čtyři samostatné nájezdy a pokaždé nedat, to se fakt musí vidět," zlobil se po utkání trenér Orlové Josef Jadrný.

Orlovští se brzy ujali vedení zásluhou Kopla a pak se na domácí bránu valil útok za útokem. Hanáci v defenzivě doslova hořeli a z hlediště se začaly ozývat hlasy, ať to raději zabalí.

Mladý Mucha v holické bráně se stal hrdinou dne, když hostům zneškodnil čtyři jasné gólovky. Nejprve na něm ztroskotal Kopel, poté na něj šli sami Kopel s Tomášem, druhý jmenovaný ho neprostřelil. Tváří v tvář Muchovi neuspěl ani Lisický a vyvrcholením zmaru byla neproměněná penalta Skoupého za ruku.

„Takové šance. A k dovršení všeho dostaneme gól do šatny. Kopeme standardku a místo potvrzení vedení inkasujeme po brejku," bědoval Jadrný.

Své hráče rozhodně nemohl chválit. „Byla to velká nezodpovědnost, nedůraz hráčů jak u prvního, tak u druhého gólu. A zahodit tutovky, to je stejná chyba jako zavinit špatným bráněním gól," káral Jadrný.

Aby to nebylo vše, tak ve druhé půli Limanovský s Koplem zahodili další dvě šance a Holice se v první minutě nastavení dočkala vítězné branky, když brankář Szarowski nezasáhl tak, jak by si představoval. „Jenom do toho tak plácnul a domácí protlačili balon do sítě. Už bychom taky potřebovali, aby Szarowski byl v nějaké permanenci střel. Vždyť on už je třetí zápas bez zákroku. S balonem se potkává, jen když ho vytahuje ze sítě," krčil rameny Jadrný.

Porážku označil za trest. „Koledovali jsme si. A to jsem v poslední minutě mrštil blokem na lavičku s tím, že jsme tady úplně zbytečně ztratili dva body. A my pak ztratili všechny tři. Myslel jsem, že horší zápas než v Břeclavi nás už nemůže potkat. Mýlil jsem se. Tohle to trumflo," dodal orlovský kouč.

HFK Olomouc – Slavia Orlová 2:1 (1:1)

Branky: 44. a 90(+1). Kostorek – 4. Kopel. Rozhodčí: Mikyska. ŽK: 6:4. Diváci: 120.

Orlová: Szarowski – Lisický, Kaizar (15. Tomáš), Cverna, Schroner – Klimas (46. Uher), Skoupý, Vybíral, Limanovský – Kopel, Urban. Trenér: Josef Jadrný.