Jisté je, že v soutěži už neskončí poslední, a to může za jistých okolností znamenat i záchranu, neboť ve vyšších soutěžích se spekuluje o odstoupení, respektive nepřihlášení se některých klubů do soutěží, což by mělo vliv na setrvání Orlové v krajském přeboru (ale třeba i Petrovic v divizi).

„Zatím to vypadá tak, že se pokusíme uhrát co nejvíc bodů a uvidíme, na co to bude stačit,“ komentoval situaci sekretář Orlové Bronislav Schimke.

Ten jen zalitoval, že soutěž už pomalu končí. „Každým dalším zápasem se herně zvedáme. Být polovina jara, tak věřím tomu, že se nakonec zachráníme. V Polance jsme byli lepší,“ poznamenal.

Nejlepším hráčem Ostravanů byl gólman Řehulka, který zachránil tři jisté góly. „Bombu Kempného jsme už všichni viděli v bráně, ale Řehulka ji zázračně chytil,“ kroutil hlavou Schimke.

Orlové výborně fungovala spolupráce obou Afričanů. Hezky secvičené kombinace mezi N´Da a Wilfriedem Juniorem skončily pokaždé brankou. Problém pro oba nepředstavovaly ani pasy na dlouhou vzdálenost. „Prokázali technickou vytříbenost, Wilfried krásně zakončil dvakrát z voleje,“ pochvaloval si Schimke.

Slávisté se nevyvarovali slabší chvilky po úvodním gólu, kdy z výkopu inkasovali, ale celkově si zasloužili vyhrát. „Nezbývá, než doma ještě udolat Háj a čekat,“ zakončil Bronislav Schimke.

FK SK Polanka – Slavia Orlová 1:2 (0.0)

Branky: 53. Surovec – 52. a 62. Wilfried Jr. Rozhodčí: Šimeček – Picmaus, Lalík. ŽK: 2:0. Diváci: 70.

Orlová: Silber – Kalous (88. J. Renta), Věčorek, Kempný, Schimke – Wilfried Jr., Hruška, Vybíral (90. Holoubek), N´Da – D. Renta, Koník (75. Matušík). Trenér: Jiří Jurčík.