„Z něj jsme měli trochu respekt, protože v prvním kole vyhrálo v Olomouci na HFK," přiznal trenér slávistů Bohuslav Keler. Svůj tým však na zlínské mladíky připravil víc než dobře. „Za výkon musím kluky opravdu pochválit. Zlepšili se hlavně v ofenzivě. V týdnu jsme si provedli rozbor našeho nevydařeného utkání v Mikulovicích a proti Zlínu už chodili do šestnáctky soupeře ve větším počtu. V útoku jsme tak byli mnohem nebezpečnější," našel hlavní rozdíl mezi oběma zápasy trenér Orlové.

Druhým důležitým momentem bylo, že za Slavii mohly nastoupit slovenské posily. „Ne všechny, Žebík s Krištánem se ještě vyřizují, ale Tomáš se Schrönerem už hráli a Tomáš dal nakonec i vítězný gól," pochvaloval si Keler, jehož tým měl zhruba 70 minut navrch. „Pouze na začátku druhé půle nás soupeř přitlačil. Reagoval tak na nepříznivý stav. Ale zvládli jsme to," oddechl si zkušený kouč.

Výborný zápas odehrál kapitán Kovář, spolu s ním také Vybíral s mladým Tomášem. „Byl to úplně jiný výkon než v Mikulovicích a potvrdili jsme si, že by to v této sestavě mohlo fungovat," podotkl Keler.

Slavia Orlová – Fastav Zlín B 2:0 (1:0)

Branky: 31. Tomáš, 74. Kovář. Rozhodčí: Santarius. ŽK: Pražák – Ruskovský, Červenka. Diváci: 165.

Orlová: Szarowski – Vlk, Kaizar, Skoupý, Schröner – Pražák (71. Václavek), Vybíral (85. Šustr), Sobala, Tomáš (82. Klimas) – Kovář (77. Urban) – Přecechtěl (61. Kopel). Trenér: Bohuš Keler.

Další zápas hraje Orlová v neděli v Olomouci B.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.