Na místní horké valašské půdě (od diváků znovu nechyběly nadávky, plivance ani kelímky s pivem směrem k rozhodčím a hostům) udrželi čisté konto a vlastně tak navázali na kvalitní defenzivní výkony z jarní části. TJ Velké Karlovice/Karolinka – Slavia Orlová 0:0 Oba mančafty začaly zápas s vervou. Domácí jako obvykle produkovali nakopávanou s důrazem na osobní souboje ve vápně. Orlová na to ale byla skvěle připravena. „Musím kluky vyzdvihnout za plnění taktických pokynů,“ pochválil hráče Josef Jadrný, asistent trenéra Zdeňka Honuse na orlovské lavičce. O první pořádný střelecký pokus na bránu se postaral Šťástka s dynamitem v pravé noze, jeho ránu však vyrazil gólman na roh.

Valaši v další fázi utkání zabojovali a vytvořili si slibné možnosti. Orságovu ránu Szarowski vyrazil, vzápětí Mikula v první tutovce hlavičkoval nad. V 28. minutě chytil Szarowski nebezpečný pokus Plánky. Slavisté odpověděli po půlhodině hry. Lukan na sebe navázal dva protihráče, uvolnil Kopla, ten běžel sám na brankáře, přehodil jej ale i samotnou branku. Na druhé straně pak hrdina duelu Szarowski zlikvidoval reflexivně střelu Plánky z bezprostřední blízkosti. I ve druhé části se hrál fotbal ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. V 55. minutě vytáhl Jurajdův trestný kop z čisté šibenice Radek Szarowski a opět spoluhráče výrazně podržel. Orlová pak narůstající tlak Karlovičanů eliminovala, takže ti už se k ničemu nedostali. V největší šanci zápasu byl krátce po svém příchodu na plac Směták.

Lukanův lehký pokus nečekaně vypadl brankáři z koše přímo před Smětáka, ale ten ze dvou metrů trefil jen gólmanovy nohy. „Ale i tak je bod skvělý. Je to náš první bod v Karlovicích vůbec. Alespoň co si já vybavuji. Mančaft šlapal vzorně, čisté konto, na kterém má největší zásluhu brankář Radek Szarowski, nás určitě těší,“ hodnotil úvodní duel sezony Josef Jadrný. Za Orlovou nastoupil v 52. minutě i Lička, jenž se vrátil do týmu z ostravského Baníku. Rozhodčí: Plesar, žluté karty: 3:3, diváci: 328. Orlová: Szarowski – Novák, Šťástka, Drozd – Kadlčák (75. Olbort), Široký, Lukan, Hübner – Bajzath, Kopel (87. Směták), Hanusek (52. Lička). Trenér: Zdeněk Honus. Další zápas hraje Orlová v sobotu s Kravařemi.