Elseremo Brumov – Slavia Orlová 0:1 (0:0)

„Musím přiznat, že v Brumově jsme mohli na šance vyhrát tak 5:1. I domácí funkcionáři a diváci nám po zápase gratulovali a potvrdili, že jsme byli lepší. To nás samozřejmě těší. Kluky výhra nad loni ještě třetiligovým účastníkem určitě povzbudí do dalších bojů,“ radoval se z dalšího cenného skalpu Josef Jadrný, Čopjakův asistent na trenérské lavičce Slavie. Třeba Orlovští dali návod své jmenovkyni z Prahy, aby vyhrála na Letné (jestli se jí to povedlo, už v tuto chvíli víte). Orlová zcela opanovala dění na trávníku.

Hanusek se po 18 minutách objevil sám před brankářem, nastřelil jej, balon se odrazil k volnému Kadlčákovi, ten pohotově mířil do prázdné brány, ale jeden z vracejících se a sprintujících beků balon odhlavičkoval mimo. Poté vyslal A. Věčorek krásný pas na Kopla, který hrál vynikající zápas (chtělo to jen proměnit nějakou šanci). Kopel si efektně i efektivně míč zpracoval, mířil dobře podél gólmana, ale ten na poslední chvíli vymrštil ruku a jako chapadlem míč vyrazil. Poté vystihl Šťástkovu zpětnou přihrávku Beňo, ale brankář Szarowski zase chytal výtečný zápas. Gól nepustil. Po Ličkově centru se na druhé straně pověsil do vzduchu Kopel, jeho rybička ale skončila na tyči.

V 65. minutě napálil Lička břevno, ale zasloužené vedení Orlové nakonec přišlo z penalty. Kopel oklamal brankáře, ten jej stáhl a Šťástka, stálý to exekutor pokutových kopů, zajistil Slavii všechny tři body. „Z posledních zápasů máme všichni dobrý pocit. Trenér Čopjak hráče zvedl, usměrňuje si mužstvo svým typickým způsobem, ale vyplácí se nám to. Kluky zase fotbal baví, jezdí po zadku, bojují nadoraz, zodpovědně brání,“ chválil mužstvo Jadrný. S takovým tempem by Orlová do konce podzimu mohla atakovat i vedoucí čtveřici divizní tabulky. Každopádně výhra v Brumově byla skvělou pozvánkou na domácí sobotní zápas s Napajedly, které jsou na tom bodově podobně jako slavisté.

Branka: 70. z pen. Šťástka.

Rozhodčí: Mikula, žluté karty: 1:2, diváci: 200.

Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Šťástka, Drozd, Hübner – Olbort – Kadlčák, Široký (64. Lukan), Hanusek, Lička (80. Bajzath) – Kopel.

Trenér: Miroslav Čopjak.