„Přitom jsem z průběhu týdne cítil, že by to vyjít mohlo. Tréninky se nesly v uvolněné atmosféře, na hráčích byla znát velká chuť a vůle nepříznivou sérii zlomit," postřehl trenér Jadrný.

Ten své mužstvo připravil na netradiční styl Hlučína v rozestavení 3-5-2. „Věnovali jsme se tomu hodně, jeden z útočníků se vždy stáhnul do středové formace, aby spoluhráčům vypomohl a abychom narušovali hlučínskou kombinaci. Myslím, že to hráči splnili. Oba góly jsme dostali po hrubkách," objasňoval Jadrný.

Ne, že by jeho tým byl bez šancí. Naopak už v první půli mohli skórovat Kurušta, Kopel i Puškáč, který hlavou netrefil míč ideálně. I po změně stran se mohli domácí dočkat branky. Tomáš šel dvakrát do situace, kdy mohl zakončit. Místo toho se slávisté po sérii chyb dočkali gólu ve své síti.

Slavia Orlová – FC Hlučín 0:2 (0:1)

Branky: 15. Ondrušík, 76. Foltýn. Rozhodčí: Ogrodník – Ondráš, Tomanec. ŽK: Skoupý, 62. Kurušta (oba O). Diváci: 126.

Orlová: Szarowski – Káňa, Kaizar, Skoupý, Schroner – Panák (32. Tomáš), Pikulík, Puškáč, Klimas (55. Uher) – Kopel, Kurušta (66. Lišaník). Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v sobotu ve Vyškově.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.