Hosté byli horším týmem a vyjma pár náznaků si nevypracovali vyloženou šanci. Naopak ofenziva Bohumína úřadovala. A zahazovala. „Je neuvěřitelné, jak se na každý gól natrápíme. Koncovka je špatná. Vždyť by se nikdo nemohl divit, kdybychom Šenovu, Háji či Orlové dali po pěti šesti gólech. Proměnit šance, byly by to klidnější zápasy," povzdechl si trenér Bosporu Marek Poštulka.

Velký zápas odehrál Jakub Sittek, který ve 32. minutě otevřel po centru Hanuse hlavou skóre. Vzápětí mohl zvýšit, ale halfvolejem mířil těsně mimo. Malému a aktivnímu křídelníkovi, který na ostatní góly přihrál, dobře sekundovali Kurušta s Opicem. Druhý jmenovaný před pauzou šel sám na Pacanovského, ale neuspěl a po obrátce se na odpor jeho nádherné střele postavilo břevno.

Uklidňující druhý gól tak přidal až v 66. minutě Lukáš Górniok, na něhož v závěru navázal Kurušta. „Ten hřebík prostě neumíme dát, pak se strachujeme. Navíc soupeř byl oslabený, s řadou dorostenců, měli jsme je ztrestat více," věděl Marek Poštulka, když viděl, jak v dalším nájezdu vychytal Sittka Pacanovský a stejný hráč pak osamocený v pokutovém území hlavičkoval vedle.

„Chyběli nám tři nejkvalitnější hráči (Urban, Cigánek, Vybíral), tak jsme to doplnili dorostenci. Jsou to mladí kluci, ještě loni hráli okres. Měli chuť, bojovali, ale dělali zbytečné chyby. Na lepší výsledek to nebylo," uznal kouč Slavie Jarmil Kopel. „Bohumín nás přehrál v kombinaci. Výborně hráli Opic, Sittek a Kurušta. Přiznám se, že jsem ani nečekal, že bychom tady mohli bodovat," dodal.

„Fotbal jsme předvedli solidní, konečně fungovala mezihra, a góly byly pěkné, takže jsem spokojený. Myslím, že to byla dobrá domácí rozlučka," poznamenal Marek Poštulka, který by rád poslední dva zápasy zvládl a radoval se ze čtvrtého místa.

Přihlášku do divize si však klub nepodával. „Alespoň o tom nevím. Navíc kdybychom měli postoupit, tak si to chceme vykopat jako vítěz soutěže. Nicméně čtvrté místo by byl nejlepší výsledek za mnoho posledních let, takže proč ne? Ještě zbývají dva zápasy, pak se uvidí," zakončil Marek Poštulka.

Bospor Bohumín – Slavia Orlová 3:1 (1:0)

Branky: 32. Sittek, 66. Górniok, 82. Kurušta – 90. Mleziva. Rozhodčí: Mankovecký – Futerko, Tabášek. ŽK: 1:2. Diváci: 155.

Bohumín: Murín – P. Poštulka, L. Poštulka, Šiška, Szkuta (61. Kalous) – Sittek, Kubinski, Hanus (69. Socha), Górniok – Opic, Kurušta. Trenér: Marek Poštulka.

Orlová: Pacanovský – Papuga, Lisický, Večorek (78. Koník), Mleziva – Kroček, Velký, Klimas, Dzida (36. Suchánek) – Regec (72. Bielan), Renta (80. Malík). Trenér: Jarmil Kopel.