Slávisté si připsali v soutěži zatím největší „nálož“, když nestačili na soupeře ve všem. „Porážka je pochopitelně ostudná, byť ovlivněna několika významnými faktory,“ uznal trenér Orlové Martin Velký.

Jeho týmu schází zkušení borci Vybíral s Širokým, do toho se promítá úzký kádr, takže trenér nemá při nepříznivém průběhu zápasu možnost hru patřičně oživit. A také týmu schází dynamika, rychlost.

„Máme tam zkušené borce jako Matušík, Schimke, Věčorek nebo Kempný, ale to jsou všechno třicátníci. Těžko po nich můžu chtít, aby sprintovali od lajny k lajně devadesát minut,“ říká Velký.

Orlové navíc v tomto utkání po dvaceti minutách odstoupil ze hry obránce Papuga, na jehož místo šel dorostenec J. Renta. Poločas skončil 3:0 a nebylo co řešit. „Kombinačně lepší soupeř nás převyšoval v rychlosti, dobře pracoval s míčem a my nezachytávali jeho akce,“ přiznal Velký.

Horší bylo, že se o přestávce odploužil ze hřiště Malík a před zraky spoluhráčů na lavičce zkolaboval. Nakonec jej musela odvézt do fakultní nemocnice v Ostravě sanitka. „Nebyl to hezký pohled, na kluky to dolehlo a myšlenkami byli spíš u Adama než na hřišti. Byli z toho takoví přepadlí a Polom nám vesele sázela další a další góly,“ popisoval trenér Velký.

Slávisté už zbytek zápasu dohráli z povinnosti a soustředí se na pro ně důležitější duel s Šenovem. „Musíme se hlavně dát dokupy zdravotně. Situace je opravdu vážná. Není nás moc, a když nám chybí hráči, tak se to na hře projeví. Musíme se z toho oklepat a makat. Šenov pro nás bude stěžejní zápas,“ mobilizuje svůj tým Martin Velký.

SC Pustá Polom – Slavia Orlová 8:0 (3:0)

Branky: 5. a 38. Štýbar, 62. a 78. Frank, 30. Černohorský, 51. vlastní Schimke, 57. Hrabina, 87. Demko. Rozhodčí: Lakomý – Pala, Tomšík. ŽK: 0:1. Diváci: 110.

Orlová: Silber – Malík (46. Jurček), Věčorek, Kempný, Papuga (26. J. Renta) – Wilfried Jr., Matušík, Schimke, N´Da – Hruška, D. Renta. Trenér: Martin Velký.