„Směrem ke klukům opravdu velká pochvala. Do sestavy jsem musel nasadit i čtyři sedmnáctileté dorostence, ale zvládli to bravurně. Kluci celý zápas neskutečně odjezdili,“ cenil si trenér Orlové Martin Velký výborného výsledku.

„Bílovec nás asi podcenil, mají výborný tým, ale hráli nějak vlažně. Nejspíš si mysleli, že se porazíme sami,“ dumal Velký nad tím, co se hráčům Bílovce honilo v hlavách.

Jeho premiéra na orlovské lavičce tak dopadla na výbornou. „Je to úžasný pocit. Hodně si těch tří bodů ceníme. Uhráli jsme bezbrankový poločas a pak dokonce sami udeřili. Nezastavilo nás ani vyloučení Jaška. Kluci bojovali i za něj,“ pochvaloval si Velký.

Vyzdvihl gólmana Ščerbu, který v kritických chvílích významně podržel spoluhráče. „Vychytal nějaké šance, v poli jsme zase hráli takticky pod míčem a organizovaně,“ byl rád.

Pro mladé orlovské hráče by takové vítězství mohlo znamenat psychické povzbuzení. „Určitě to pro ně nebylo před domácím publikem jednoduché, ale ověřili si, že mohou hrát i s tak kvalitním týmem. Od toho bychom se mohli odrazit,“ uznal Martin Velký. 

Slavia Orlová – Bílovec 2:1 (0:0)

Branky: 53. D. Renta, 63. Hruška – 83. Ronec. Rozhodčí: Potiorek – Čuba, Matějek. ŽK: 2:3. ČK: 35. Jašek (O). Diváci: 75.

Orlová: Ščerba – Schimke (90. Andl), Wojnarovský, Věčorek, Cmorjak – Pavlík, Jašek, Koschny (68. Kubiš), Botur (63. Koník) – Hruška, D. Renta. Trenér: Martin Velký.