Celek Pržna spoléhal na odkopy a nějaký ten propadlý míč za domácí obranu. Souvisle však hrály s balonem hlavně domácí fotbalistky, kterým se i na nerovném terénu dařila kombinace.

Útok střídal útok a hned ve 4. minutě otevřela skóre parádní trefou z přímého kopu Vítková.

Následovaly další šance Gascontrolu, z nichž dvě byly proměněny.

Hráčky Pržna se jen bránily a před šestnáctku domácích se dostávaly jen za cenu odkopů anebo špatně odskočených míčů vinou nerovnosti terénu.

Druhý poločas začal brzkou brankou Havířova a domácí tým ještě více sevřel soupeře. Následovaly další góly a pohodová výhra.

Hráčky Havířova se však celou dobu musely vypořádat s dost agresivní a tvrdou hrou Pržna. „Abych řekl pravdu, tak už, abychom postoupili výše, protože s takovými soupeři je to mnohdy o zdraví hráček. Hodně mi vadí záludná hra, kdy soupeř útočí na stojné nohy protihráče, nebo dohrává hráče, když balon je už úplně někde jinde,“ zlobil se trenér Gascontrolu Radomír Zábranský.

Jinak si pochvaloval tvořivou hru svého týmu, konečně se rozstřílela útočnice Míčková a Havířovanky jdou cílevědomě za postupem, který se snad letos zdaří realizovat i administrativně. „Ještě tam máme nějaké těžké zápasy, třeba teď nepříjemné Veřovice, kterým máme co vracet,“ upozornil však rychle trenér Zábranský.

FK Gascontrol Havířov – SK Pržno 8:0 (3:0)

Branky: Porembská 2, Míčková 2, Vítková, Chrobáková, Waszutová, Krajňáková. Rozhodčí: Lukašík. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

Havířov: Sikorová – Porembská, Najvarová, Waszutová, Krokoszová – Fukalová, Šoborová, Šebestová, Vítková – Míčková, Chrobáková. Střídaly: Holáňová, Kulhánková. Trenér: Radomír Zábranský.